Bądź gotowy!

Bądź gotowy!

PODZIEL SIĘ
Źródło: pixabay.com

Czasy mamy niepewne. Kryzys migracyjny, tarcia za naszą wschodnią granicą, nieporozumienia w przestrzeni powietrznej i wiele innych powodują, że chociaż w niewielkim stopniu powinniśmy być przygotowani na najgorsze…

Aby nie dać się zaskoczyć, musisz być prepersem. Czyli po trochu…

1Inwestorem!

Źródło: pixabay.com

W sytuacji zagrożenia niezbędne jest mieć oszczędności. Warto zabrać z sobą to na co pracowałeś latami. Jak to zrobić? Dwóch ton złota raczej z sobą nie zabierzesz, a waluta najpewniej będzie wówczas na skandalicznie niskim poziomie. Może zatem diamenty? Zawczasu zainwestuj część swoich oszczędności w diamenty. Tylko diamenty dają tak duży zysk przy tak niewielkiej masie. Tylko posiadając dobrej klasy diamenty możesz wziąć z sobą do kieszeni willę z basenem czy luksusowy samochód.

2Łowcą i kucharzem!

Źródło: pixabay.com

Nie musisz być od razu połączeniem Bear’a Gryllsa i Modesta Amaro, ale dobrze gdybyś potrafił zadbać o odpowiednie zapasy. Pomyśl o tym nim sklepowe półki zamienią się w te, które pamiętamy z PRL-u. Ryż, makaron, olej czy puszkowane fasola, groch bądź kukurydza. Z takim zapasem głód zbyt szybko w oczy Ci nie zajrzy. Nie marnuj jedzenia i kup tylko takie, które na pewno wykorzystasz. Pamiętaj o zapasie wody. Rambo pił deszczówkę, naucz się jej szukać i Ty.

3„Złotą rączką”!

Źródło: pixabay.com

 

Trudno dziś sobie wyobrazić życie bez zdobyczy nowoczesnej techniki. Rozładowany smartfon potrafi być „tragedią” dla wielu. Bądź elektrykiem. W sytuacji zagrożenia radio lub latarka mogą uratować życie. Zainwestuj w akumulatorek z bateriami słonecznymi. Miej przy sobie chociaż trochę narzędzi. McGyver też od czegoś zaczynał. Nie zapomnij zatankować samochód i zrobić zapas paliwa. Nigdy nie wiesz kiedy będziesz musiał uciekać niczym Lewis Hamilton przed czołgiem.

4Lekarzem!

Źródło: pixabay.com

Umiejętność udzielenia pierwszej pomocy jest nieodzowna, nie tylko w czasie zagrożenia. Musisz być szewcem. Rana kłuta, szarpana czy jakakolwiek inna nie może być dla Ciebie czymś strasznym. O zapasie leków i mini apteczce chyba nie trzeba przypominać. Zadbaj by nie była przeterminowana. Przygotuj dokumenty.

5Gościem pierwszych w Polsce Targów Proobronnych Pro Defense w Ostródzie!

Źródło: www.pixabay.com

Zobacz jak wyglądają najnowsze i innowacyjne rozwiązania w inżynierii i technice wojskowej, posłuchaj co mają do powiedzenia autorytety w kwestii obronności, weź udział w szkoleniach, warsztatach i prezentacjach. Na 14 tys. m2 będzie można obejrzeć sprzęty wojskowe, m.in. czołgi Leopardy, PT91 Twardy polskiej produkcji oraz Rosomaki – polskie wozy bojowe i wiele innych. Dla tych, którzy wolą sprzęt latający nie zabraknie atrakcji – pojawią się śmigłowce Mil Mi-24 oraz Sokół w wersji Głuszec. Cały ten sprzęt będzie można zobaczyć, dotknąć oraz zrobić sobie z nim zdjęcie. Na kolejnych 3 tys. m2 wszystkie możliwe służby mundurowe pokażą nowoczesną technikę wyposażenia służb. 2500 osób z klas mundurowych będzie uczestniczyć w biwaku, a każdy odwiedzający, który wykaże się żołnierską punktualnością, będzie mógł spróbować prawdziwej wojskowej grochówki oraz chleba pieczonego na miejscu w mobilnych piekarniach Wojska Polskiego.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu Pro Defense można znaleźć na stronie internetowej:

www.pro-defense.pl

Najważniejsze jednak byś miał oczy dookoła głowy. Bądź przygotowany!

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ