Bądź w formie! Targi FIT-EXPO 2017 w Poznaniu

Bądź w formie! Targi FIT-EXPO 2017 w Poznaniu

PODZIEL SIĘ

To wydarzenie, które po raz 12 zadba o kondycję Twojego biznesu. FIT-EXPO, czyli targi dedykowane dla fit-przemysłu, w którym odkryjemy nowości, porozmawiamy ze specjalistami i zaczerpniemy dawki wiedzy.

Jest już pewne, że na targach pojawią się najważniejsze marki reprezentujące branżę fitness, ale również znajdziemy nowe firmy, bo branża rośnie jak na drożdżach.  FIT-EXPO to osiem stref (komentarz: EY4YA 6 + 2 hale), w tym dwie największe zajmą pawilony 7A i 8A. Właśnie tam zlokalizowane będą ekspozycje wystawców. FIT-EXPO jest pionierem na rynku wystawienniczym w branży fitness w Polsce. Firmy nie zostawiają decyzji na ostatnią chwilę, ale starają się jak najefektywniej wykorzystać obecność na targach. Liderzy rynku już w grudniu i na początku stycznia zgłosili swój udział w wydarzeniu, zajmując ponad połowę powierzchni targowej. To oznacza, że pawilon 7A jest już cały rozrysowany. Dla przyszłych inwestorów, obecnych właścicieli, menadżerów klubów fitness, siłowni oraz innych obiektów, w których sprzęt i urządzenia fitness muszą się pojawić, wystawa daje możliwość ekspresowego wglądu w branżę. Powierzchnie wystawców są tak dopasowane, aby pokazać jak najwięcej sprzętu i o to właśnie chodzi! Będzie tam sprzęt od A do Z wykorzystywany w klubach fitness, urządzenia, ale również rzeczy fitness, suplementy diety, odżywki oraz spotkamy redaktorów wydawnictw branżowych, w tym Fitness Biznes.

Biznesowy charakter

Od 11 lat filarem targów jest biznes. Dlatego na FIT-EXPO przyjeżdża kadra menedżerska klubów fitness, ale również coraz częściej pojawiają się osoby z branży hotelarskiej, sanatoriów, gabinetów fizjoterapeutycznych. Drugą, równorzędną grupą docelową FIT-EXPO, jest szeroko pojęta kadra instruktorka klubów fitness – od trenerów personalnych, po instruktorów/-ki fitness. Te osoby w przyszłości mogą rozwijać swoją karierę zawodową co najmniej w dwóch kierunkach: pogłębiania umiejętności trenerskich lub/i  zakładania własnego studia fitness. Jak łatwo się domyślić, na FIT-EXPO czasami trudno odróżnić, kto jest klientem biznesowym. To nie tylko osoba ubrana w strój formalny, ale również w kolorowe legginsy i buty sportowe.  Ale organizatorzy pracują nad przyciągnięciem nowych grup zwiedzających. Jedną z nich będą klienci biznesowi pochodzący z rynków wschodnich. Poza tym, komunikacja o FIT-EXPO docierać będzie do dużych firm. To wszystko na fali zmian jakie powoli docierają do polskich miejsc pracy, w których pracodawcy zakładają strefy fitness. FIT-EXPO wykorzysta potencjał, jakim dysponują Międzynarodowe Targi Poznańskie. Jednym z kanałów dotarcia będzie m.in. komunikacja do osób decyzyjnych w firmach, które są wystawcami lub też zwiedzającymi wydarzeń targowych organizowanych w Poznaniu.

Kongres Trendy i Innowacje

Dawka wiedzy, wymiana doświadczeń, bezpośredni kontakt ze specjalistami, którzy znają branżę od podszewki, bo śledzą najnowsze nurty w marketingu, zarządzania zespołami w klubach fitness, czy przeprowadzają analizy lub audyty klubów. Tak w skrócie można opisać cel Kongresu FIT-EXPO Trendy i Innowacje.  – W tym roku stawiamy w pierwszej części na rozwój samego managera, definicji i zbadaniu jego potencjału, bo często chcemy podczas warsztatów ulepszać zespół, sprzęt itp., a zapominamy o kompetencjach samej kadry zarządczej – wyjaśnia dyrektor FIT-EXPO. Inspiracje i wiedza zdobyte podczas dwudniowego kongresu, przełożą się na działania każdego z uczestników we własnym klubie, a w efekcie na ich sukcesy. Koszt udziału w Kongresie jest niewielki, w porównaniu do ilości praktycznych informacji tam usłyszanych.

Świeża krew

– Fitness jest sexy, trendy. Dlatego łatwo jest „zarazić” osoby regularnie ćwiczące, chodzące do klubów fitness z Wielkopolski do odwiedzenia targów – zaznacza Myślak. W tym roku dodatkowym „wabikiem” mają być zawody w Pole Sport. Watro podkreślić, że to będzie wyjątkowy taniec na rurze, bo ranga zawodów jest bardzo wysoka. W Poznaniu poznamy zawodników, którzy będą reprezentować Polskę na European Championship of Air Power Athletics 2017 oraz World Championship Air Power Athletics. – Jak widać to będą zawody na najwyższym poziomie – dodaje Myślak. Patronat nad wydarzeniem objęła największa federacja zrzeszająca stowarzyszenia z czterech kontynentów World Association Air Power Athletics (WAAPA). To oznacza, że informacja o FIT-EXPO w naturalny sposób rozpowszechni się poza Polskę, ale również rozszerzy zakres wystawców i nowych zwiedzających.

Patent na sukces

Po raz pierwszy na FIT-EXPO, na wniosek zainteresowanych wystawców Międzynarodowe Targi Poznańskie będą wydawać zaświadczenia o pierwszeństwie z wystawy, uprawniające do uzyskania w Rzeczypospolitej Polskiej prawa ochronnego na wzór użytkowy albo prawa z rejestracji wzoru przemysłowego prezentowanego na Targach, które są wskazane jako wystawa publiczna z przywilejem pierwszeństwa w obwieszczeniu Prezesa Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej.

Targi FIT-EXPO odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 12-14 maja. Więcej informacji: fitness.mtp.pl

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ