Global Exhibitions Day – dzień branży targowej na całym świecie

Global Exhibitions Day – dzień branży targowej na całym świecie

PODZIEL SIĘ

Od lat w czerwcu obchodzony jest Światowy Dzień Targów. Święto branży jest okazją do uhonorowania osób pracujących w przemyśle targowym na całym świecie. To także dobry moment, by przypomnieć i podkreślić najważniejszych wartości jakie niosą ze sobą targi dla społeczeństwa i gospodarki – to ważne szczególnie w tym trudnym dla branży czasie.

Obchody Światowego Dnia Targów odbyły się w Polsce po raz pierwszy 4 lata temu, a ich kluczowym momentem było wydarzenie specjalne, podczas którego Polska Izba Przemysłu Targowego oraz przedstawiciele organizacji sektora MICE dokonali symbolicznego połączenia sił.

W tym roku Światowy Dnia Targów wypada 3 czerwca. I choć to wyjątkowy dla branży targowej dzień, to w tym roku powodów do świętowania zbyt wielu nie ma. Globalny przemysł wystawienniczy został mocno doświadczony przez covid-19. Cały świat walczy z jego skutkami i próbuje na nowo zorganizować funkcjonowanie branży.

W Polsce targi ruszą ponownie 6 czerwca.  W nowej rzeczywistości  organizacja, promocja lub zarządzanie imprezami takimi jak targi, wystawy, kongresy, konferencje, spotkania będzie dopuszczalne pod warunkiem, że w miejscu odbywania się wydarzenia  nie będzie przebywało więcej niż jedna osoba na 4m2 powierzchni dostępnej dla uczestników, widzów lub klientów.  To krok w dobrą stronę, ale na targi w znanej nam formule, szczególnie te dostępne szerokiej publiczności, będziemy musieli jeszcze poczekać.

Dlatego w tym roku obchodząc Światowy Dzień Targów chcemy pokazać, że środowisko targowe jest jednością i że w globalnym ujęciu mamy sporą siłę. Wierzymy, że kolejny Global Exhibitions Day będzie okazją do podwójnego świętowania!

 

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ