Kraków stolicą światowej biotechnologii

Kraków stolicą światowej biotechnologii

PODZIEL SIĘ

W krakowskim EXPO Kraków trwa właśnie Europejski Kongres Biotechnologiczny. To światowej sławy wydarzenie zawitało do Polski po raz pierwszy.

Kongres organizowany jest co dwa lata przez Europejską Federację Biotechnologii. Poprzednia jego edycja odbyła się w Edynburgu w 2014 roku i zgromadziła niemal tysiąc uczestników z całego świata. Wysoka ranga wydarzenia stwarza doskonałe warunki do zaprezentowania innowacyjnych produktów i specjalistycznych urządzeń międzynarodowemu gronu uczestników Konferencji oraz nawiązywania długotrwałych relacji pomiędzy nauką i biznesem reprezentowanym przez firmy będące liderami w swojej dziedzinie. Wśród gości tegorocznej edycji znajduje się m.in. Emmanuelle Charpentier – światowej sławy badaczka z zakresu mikrobiologii, genetyki i biochemii, laureatka wielu międzynarodowych nagród m.in. Leibniz Prize 2016 oraz jedna ze 100 najbardziej wpływowych osób na świecie 2015 roku wg rankingu The Times Magazine.

W skład Komitetu Organizacyjnego, oprócz przedstawicieli Europejskiej Federacji Biotechnologii wchodzą również Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Małopolskie Centrum Biotechnologii działające przy UJ, Komitet Biotechnologii PAN, Instytut Chemii Bioorganicznej PAN, Polska Federacja Biotechnologii oraz Targi w Krakowie (właściciel i operator EXPO Kraków).

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ