MEMENTO Poznań 2016 – święto branży funeralnej

MEMENTO Poznań 2016 – święto branży funeralnej

PODZIEL SIĘ

Kilkadziesiąt rynkowych nowości, w tym światowa premiera elektrycznego karawanu Melexa, liczne widowiskowe pokazy i interesujące specjalistyczne konferencje – to największe atrakcje zbliżających się Targów Funeralnych MEMENTO Poznań 2016, które odbędą się na terenach Targów Poznańskich od 17 do 19 listopada.

Nowości dla branży pogrzebowej

W trakcie trzech targowych dni kilkudziesięciu krajowych i zagranicznych producentów i dystrybutorów zaprezentuje szeroką gamę produktów niezbędnych do funkcjonowania zakładu pogrzebowego – od ekskluzywnych karawanów, poprzez trumny, nowoczesne urny, kamienne nagrobki czy odzież żałobną na kosmetykach i różnego rodzaju akcesoriach kończąc. Wśród wystawców są między innymi firmy AD MEDIA, ARPER, AUTO IDEA, AUTOMAT, ACHILLES, BAUTEX, BELLA, BONGO, CARMEN, CIEFOL, CREMERING, CROXX LINC, FUNERAL FINANCE, FUNER.COM.PL, INDUS AUTO, JERA, LITEX PROMO, MELEX, MORPHEUS, MOTIS, PLASTMET, POLIMARK, PRIMA TECH,  REZON, ROTA, TOP METAL, TRUMAX, TUSOFT czy VOTUM.

Największą atrakcją dla właścicieli i pracowników zakładów pogrzebowych, krematoriów, kwiaciarni oraz zarządców cmentarzy odwiedzających targi są nowe produkty prezentowane na stoiskach. Są wśród nich m. in. odporne na silny wiatr namioty pogrzebowe, specjalne mównice z uchwytami do kropidła i mikrofonu oraz misą do ziemi, wózki do transportu trumien o wzmocnionej konstrukcji czy też wyjątkowa kolekcja urn dziecięcych. Ciekawą nowością będzie prezentowana przez firmę Jewel Concepts biżuteria funeralna zdobiona odciskiem palca czy profilem twarzy zmarłej osoby.

Światowa premiera karawanu MELEXA

Tegorocznym hitem będzie zapewne premiera elektrycznego karawanu firmy Melex, która od lat produkuje pojazdy elektryczne dla branży pogrzebowej. Nowy karawan został zbudowany na bazie najnowszej rodziny pojazdów Melex 4xx. Pierwszy pojazd z tej serii zadebiutował w ubiegłym roku. Do dziś wprowadzono do sprzedaży 9 modeli nowej serii. Duże, okrągłe światła przednie nawiązują do pierwszych modeli pojazdów Melex, które opuszczały fabrykę 45 lat temu. Znajdujące się poniżej diodowe światła do jazdy dziennej podkreślają nowoczesność całej konstrukcji. Oprócz oryginalnej stylistyki pojazdy serii 4xx wyróżniają się wielowahaczowym zawieszeniem przednim, które znacznie podnosi komfort jazdy. Nowy model karawanu jest wyposażony w zaprojektowaną od podstaw konstrukcję tylnej części pojazdu. Podobnie jak obecnie oferowane modele również premierowy Melex będzie wyposażony w praktyczne uchwyty na wieńce, pełny daszek i szklaną szybę z wycieraczką i spryskiwaczem.

Międzynarodowe konferencje

MEMENTO Poznań to nie tylko ekspozycja. Dla przedstawicieli branży funeralnej targi mają także znaczący walor edukacyjny. Ofertę wystawców dopełni bowiem bogaty program wydarzeń. Uczestnicy targów będą mieli możliwość wzięcia udziału w różnorodnych seminariach i pokazach związanych z branżą funeralną. Głównymi punktami programu będą dwie duże konferencje organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Pierwsza, odbywająca  się pod patronatem Pogrzebowej Grupy Wyszehradzkiej „Groby wojenne Europy Środkowo-Wschodniej” zgromadzi specjalistów z branży funeralnej z naszej części Europy. Patronem drugiej konferencji “Przemiany obyczajowości pogrzebowej i sztuki cmentarnej w Polsce i w Europie” jest Polska Akademia Nauk. Wydarzenie to poprowadzi prof. nadz. dr hab. Anna E. Kubiak, autorka książki „Pogrzeby to nasze życie”. Wygłosi ona prelekcję pod tytułem “Standard obrzędu pogrzebowego w Polsce w XXI wieku a rozwój branży funeralnej”.

Szkolenia, warsztaty, pokazy

Nie zabraknie oczywiście także szkoleń. Podczas jednego z nich będzie można dowiedzieć się, jak skutecznie sprzedawać nietypowe usługi pogrzebowe oraz zapoznać się z nowymi instrumentami finansowego wsparcia przedsiębiorców pogrzebowych w zakresie bezpłatnych szkoleń tanatologicznych dla pracowników funeralnych. Inne warsztaty organizowane przez Polskie Centrum Szkolnictwa Funeralnego dotyczyć będą zagadnień związanych z sanitarnym przygotowaniem zwłok do pogrzebu, ewolucją technik balsamacji zwłok na przestrzeni wieków oraz najnowszych rozwiązań w balsamacji. Zabieg ten zwany także tanatopraksją jest szczególnie przydatny w przypadku transportu zwłok na większe odległości. Sprawdza się również w sytuacji, gdy trzeba opóźnić datę pogrzebu lub dostęp do chłodni jest ograniczony. Wykładom towarzyszyć będą interesujące pokazy kosmetyki i rekonstrukcji pośmiertnej, które zwykle cieszą się ogromnym zainteresowaniem profesjonalistów. Ciekawe pokazy podczas targów zapowiedzieli także wystawcy, m. in. firmy Carmen i Plastmet.

Mistrzowie florystyki funeralnej

Nieodłączną częścią tradycji pochówkowej są kwiaty. Dlatego organizatorzy zapraszają również na prezentację florystycznej mody pogrzebowej. Przy współpracy z Polską Szkołą Florystyczną w dniach 17 i 18 listopada na scenie głównej w pawilonie 5A odbędą się widowiskowe pokazy florystyczne. Wybitni wykładowcy i mistrzowie PSF zaprezentują techniki układania kwiatów, w tym dekoracje nagrobków, trumien i urn. W programie znajdą się: pokazy florystyki funeralnej (pogrzebowej, kondolencyjnej, ad memoriam) wieńce, wiązanki pogrzebowe, bukiety pogrzebowe i kondolencyjne, dekoracje trumien i urn. Pokazy będą na bieżąco komentowane – będzie można dowiedzieć się, z jakich elementów składa się dana kompozycja oraz poznać metody i techniki układania kwiatów Przez cały czas trwania targów obejrzeć będzie można wystawę prac egzaminacyjnych uczniów Polskiej Szkoły Florystycznej.

—————————————————————————————————

MEMENTO Poznań to najstarsze w Polsce targi  branży pogrzebowej i największe wydarzenie targowe o tematyce funeralnej w Europie Środkowo-Wschodniej. Targi organizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe ma ściśle biznesowy charakter i skierowane są wyłącznie do osób związanych z branżą pogrzebową. Jako jedyne w kraju posiadają rekomendację Światowej Organizacji Firm Pogrzebowych FIAT-IFTA. Organizatorzy spodziewają się profesjonalnych zwiedzających z kilkunastu państw. W tym roku ekspozycję MEMENTO Poznań dopełnią odbywające się równolegle w sąsiednich pawilonach Targi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów SAKRALIA oraz Targi Branży Kamieniarskiej STONE.

 

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ