Owoc geniuszu Colaniego w Kielcach!

Owoc geniuszu Colaniego w Kielcach!

PODZIEL SIĘ

Młodzi designerzy, o których pisaliśmy, z pewnością mają swoich guru, od których czerpią multum inspiracji, a osoba Luigi’ego Colaniego większości z nich nie jest obca. Niemiecki wizjoner i geniusz designu, syn szwajcarskiego scenografa i polskiej suflerki, wśród wielu genialnych projektów, m. in. markowych długopisów, lamp, krzeseł czy fortepianów, zaprojektował cudo, które odwiedziło Kielce podczas targów Plastpol 2016.

plastpol 138

Jest  czarna, olbrzymia, ma futurystyczną kabinę, a trzy wycieraczki układają się w obracającą się gwiazdę. Zbudowana na podwoziu DAF-a XF 105 ciężarówka wygląda jak Batmobil, tylko w wersji XXL! Kielce to kolejne miejsce na mapie Desma RoadShow Truck – trasy, jaką w 15 krajach Europy wyznaczyła sobie niemiecka firma. Przez 6 miesięcy truck będzie odwiedzać kolejne miejsca, prezentując możliwości firmy. A goście, którzy zdecydują się ją zwiedzić, będą zaskoczeni wnętrzem i mobilnością.

PLASTPOL 2016

plastpol 151

W 1997 roku targi wystartowały w jednej hali, dziś są w pierwszej lidze europejskich wystaw branży i zajmują 7 hal wystawienniczych. Ekspozycja prezentuje 772 firmy z 32 krajów, w tym Polski, rekordowa jest powierzchnia targów 2016 – 32 tysięcy metrów kwadratowych. Plastpol to największe w Polsce targi branży przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz najbardziej międzynarodowe targi w Polsce.

Obecni są wystawcy z 32 krajów, m.in: Niemiec, Włoch, Portugalii, Szwajcarii, Anglii, Francji, Belgii, Danii, Hiszpanii, Holandii, Węgier, Szwecji, Turcji. Udział biorą także bardziej odległe kraje jak: Indie, Tajwan, Tajlandia, Japonia i Korea Południowa, Izrael, Egipt, USA i po raz pierwszy – Meksyku. Na cztery dni targów PLASTPOL hale Targów Kielce zamieniają się w małą fabrykę. 1000 ton maszyn idzie w ruch! Działają linie produkcyjne, pracują maszyny, prezentowane są nowe technologie, nowe komponenty do produkcji. Jak zwykle maszyny w targach produkują np. niebieskie i żółte figurki, miseczki, doniczki i wiele innych wyrobów z tworzyw sztucznych, prezentując swoje moce i możliwości.

plastpol 147

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ