PGA w Poznaniu: premiery gier, turnieje eSportowe, gwiazdy YouTube i nie tylko!

PGA w Poznaniu: premiery gier, turnieje eSportowe, gwiazdy YouTube i nie tylko!

PODZIEL SIĘ

Wartość polskiego rynku gier to blisko 1,5 mld zł. W Polsce, liczącej ponad 38 mln ludzi około 13,4 mln to gracze. W Poznaniu w dniach 12-14 października br. odbędzie się Poznań Game Arena.

Poznań Game Arena to największe w Polsce i tej części Europy  targi gier komputerowych i rozrywki multimedialnej, organizowane zarówno dla branży jak i indywidualnych zwiedzających. PGA ma już ponad 10-letnią historię, którą zbudowaliśmy łącznie z ponad 370 000 polskich i zagranicznych fanów sprzętu, produkcji i multimediów gamingowych. Takie dane świadczą o niewątpliwej popularności targów, ale jak każdy sukces, również i sukces PGA nie wziął się znikąd. Na jego elementy składowe złożył się przede wszystkim bardzo bogaty program, który corocznie rozpieszcza zwiedzających.

PGA, czyli #tusiegra

Wśród atrakcji przygotowano szereg różnorodnych propozycji, spośród których każdy miłośnik gier znajdzie coś dla siebie: premiery gier, turnieje eSportowe, gwiazdy Twitch i YouTube, znakomici cosplay’erzy, wystawców z najlepszą ofertą przygotowaną specjalnie dla naszych zwiedzających. Trzeba pamiętać, że PGA to głównie impreza targowa i dlatego kładziemy taki nacisk na jakość ekspozycji. Wśród atrakcyjnej cenowo oferty można znaleźć także premierowy asortyment, niedostępny jeszcze w sklepach. Natomiast kiermasze gier to doskonała okazja znalezienia kultowych tytułów za bezcen. Warto więc zabierać ze sobą duże plecaki lub przyjechać na targi samochodem.

Wszyscy, którzy szukają rozrywki na miejscu z pewnością docenią fakt, że na PGA mogą grać przez 3 dni, w najnowsze i najlepsze gry na absolutnie najmocniejszym sprzęcie z najbardziej nowoczesnymi technologiami jak Virtual Reality czy Mixed Reality. W tym celu przygotowanych ponad 850 stanowisk do grania dla zwiedzających. Takie rzeczy tylko na PGA. Dla nieco starszych graczy, którzy pamiętają Atari, Amigę, Comodore oraz tych młodszych, którzy chcieliby się przenieść w czasie czeka strefa gier retro z ponad 50 niezapomnianymi grami Zapewniamy, że ogromne piksele, szesnastokolorowa grafika i dźwięk MIDI mogą okazać się fascynujące.

Imponująca strefa niezależnych twórców gier z kilkunastu krajów to efekt naszego projektu realizowanego przy współpracy z… polskimi graczami! To dzięki wspólnym działaniom oraz Fundacji Indie Games Polska, której jesteśmy członkami, udało się wydobyć najlepszy potencjał polskiego GameDevu. Często, dzięki testom, recenzjom oraz opiniom gości PGA nasze rodzime „indyki” nabierają ostateczną formę, która podbija serce graczy z całego świata.

IMPREZY TOWARZYSZĄCE PGA

Podczas Poznań Game Arena odbywa się wiele wydarzeń towarzyszących, które są bardzo interesujące dla naszych gości. Warto zadbać o dodatkową porcję energii na kolejne, niezwykłe atrakcje:

Profesjonalistów z branży przyciągają prelekcje prowadzone przez światowe sławy jak Takashi Tokita (twórca m.in. serii Final Fantasy), Viktor Kostik (główny animator m.in. DayZ, Mafia 2), czy Chris McEntee (główny projektant m.in. serii Rayman). Dla tych, którzy dopiero startują w biznesie gier komputerowych idealnym miejscem jest Career Zone i warsztaty, organizowane w ramach Game Industry Conference, która poza wykładami  uzupełniona jest w strefę rekrutacyjną, strefa wystawców biznesowych oraz wydarzenia czy systemy pozwalające na spotkania biznesowe, w tym na przykład łączące developerów z wydawcami.

Stars4Fans to widowiskowe, dwudniowe wydarzenie, na którym ponad 100 najsłynniejszych gwiazd YouTube spotyka się ze swoimi widzami. Na fanów sław internetu czekają intrygujące wyzwania, występy, cosplay show, konkursy z nagrodami i oczywiście spotkania z ich idolami.

Mediations Biennale jest nie tylko wydarzeniem artystycznym, ale również badawczym i naukowym. Obraz nie jest tu tylko środkiem wyrazu, ekspresji artysty, ale również równorzędnym narzędziem badawczym, który dzięki zmysłowym środkom badania, przenikania i obcowania z rzeczywistością, dociera do jej niedostępnych słowem, nauką czy technologią obszarów. Mało tego, obraz stwarza zupełnie inny, pozawerbalny kontakt z prawdą, eksponuje jej zupełnie inne aspekty, tworzy zaskakujące tezy wizualne. Sztuka powinna mieć pełnoprawny udział w dyskursie o człowieku, otaczającym nas życiu i wszechświecie. Jej dzieła tworzą bowiem szeroką wiedzę, która formułowana jest w językach zmysłowych, których znajomość otwiera różne obszary świadomości, bogactwo przeżyć i interpersonalnej komunikacji. Obraz uruchamia inną wrażliwość, percepcję i współistnienie
z rzeczywistością.

Epic Game Music- Niezapomniany wieczór muzyki epickiej z gier

EPIC GAME MUSIC to nowy muzyczny projekt, który pojawi się w Poznaniu w trakcie POZNAŃ GAME ARENA 2018 i będzie potężnym i zarazem mocno emocjonalnym otwarciem tych niezwykłych targów i spotkań miłośników wirtualnego świata gier.

W piątkowy wieczór, 12 października, w dniu inauguracji POZNAŃ GAME ARENA, w przepięknej Salii Ziemii ponad 50-osobowa orkiestra symfoniczna CoOperate Orchestra oraz kilkudziesięcioosobowy skład  Chóru Akademickiego UAM pod batutą Adama Domurata wypełni muzyczną przestrzeń w rytm niezwykłej epickiej muzyki, która towarzyszy wielu polskim oraz międzynarodowym grom komputerowym. W repertuarze koncertu nie zabraknie kultowych soundtracków z popularnych gier zagranicznych jak i polskich producentów.

CoOperate Orchestra to poznańska orkiestra symfoniczna założona i prowadzona przez dyrygenta Adama Domurata i managera Patrycję Jesionek. Od 2010 roku, CoOperate Orchestra wystąpiła w ponad 80 koncertach podczas licznych festiwali, projektów kulturalnych, konferencji naukowych, jubileuszy czy gali charytatywnych zarówno w Polsce jak i za granicą. Koncerty Orkiestry odbywają się regularnie w najbardziej prestiżowych salach koncertowych, m.in. Filharmonii Narodowej w Warszawie, poznańskiej Auli Uniwersyteckiej, Sali Ziemi MTP, Filharmonii Bałtyckiej czy Teatrze Wielkim w Poznaniu. CoOperate Orchestra prezentowała się do tej pory w różnorodnym repertuarze podczas wielu prestiżowych projektów takich jak Konferencji IPSA 2016 (Światowy Kongres Nauk Politycznych), poznański Festiwal Juwenalia, Festiwal Transatlantyk w Łodzi, Festiwale Muzyki Paschalnej i Pasyjnej w Poznaniu i Mosinie, Koncerty Noworoczne Stowarzyszenia Lions Club Gdańsk Neptun, Międzynarodowe Festiwale Fletowe w Poznaniu, Festiwal Brahmsa, Międzynarodowy Konkurs Organowy Feliksa Nowowiejskiego, gdzie pełniła funkcję orkiestry konkursowej, Festiwal Wiosna u Luteranów, cykl Muzyka Filmowa nad Wartą, Projekt Visual Concerts oraz wielu innych.

Chór Akademicki UAM to niemalże 50 lat kontynuowania chóralnych tradycji wielkopolski poprzez dzielenie się śpiewaczą pasją . Powstały w 1966 roku zespół początkowo zrzeszał pracowników i studentów jedynie macierzystej uczelni. Dziś jednak w jego kręgach odnaleźć można wszystkich tych, którzy swoim głosem i zaangażowaniem dali dowód szczerej chęci muzykowania . Prowadzony był przez wybitne osobowości chóralistyki, w tym Jacka Sykulskiego, znanego poznańskiego kompozytora, aranżera i dyrygenta. Pod jego batutą chór rozwijał się bardzo dynamicznie i koncertował na wielu prestiżowych scenach. Występował w niemal wszystkich krajach europejskich, a także w USA, Kanadzie, Boliwii, Chinach, Japonii i na Tajwanie. Jesienią 2011 roku miejsce Sykulskiego objęła jego wieloletnia asystentka – Beata Bielska, absolwentka poznańskiej Akademii Muzycznej na Wydziale Dyrygentury i Muzyki Chóralnej. Działalność zespołu pod dyrekcją tej utalentowanej, ambitnej i charyzmatycznej dyrygentki odbija się szerokim echem w świecie chóralistyki.

Visual Production to doświadczony producent z branży audiowizualnej, specjalizujący się w organizacji kreatywnych projektów multimedialnych i audiowizualnych. Visual Production zajmuje się szeroko pojętą produkcją wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, w tym koncertów, pokazów filmowych i innych artystycznych przedsięwzięć oraz kompleksową organizacją sfery wizualnej: produkcji filmów i spotów reklamowych, które specjalizują i charakteryzują podstawową działalność firmy. Nasze wieloletnie doświadczenie przy organizacji kameralnych i masowych koncertów muzycznych zarówno w plenerze oraz w salach zamkniętych daje gwarancję udanych wydarzeń, pozostawiających niesamowite wrażenia dla widzów i słuchaczy.

12.10.2018, godz. 20.30 (otwarcie bram o 20.00)
Sala Ziemi, ul. Głogowska 14, Poznań
Bilety na: Bilety24.pl / EVENTIM / eBilet

Partnerem koncertu są: Poznan Game Arena, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Game Industry Conference. Producentem koncertu jest Visual Production.

CEEGA, czyli prestiżowa gala konkursu dla gier wideo na PGA!

Central & Eastern European Game Awards to wspólne przedsięwzięcie organizacji branżowych z 15 krajów naszego regionu, takich jak m.in.: Litwa, Łotwa, Rumunia, Macedonia, Białoruś, Mołdawia, Bułgaria, Gruzja, Słowacja, Węgry, Słowenia, Ukraina, Czechy i Polska. W ramach projektu co roku przyznawane będą nagrody dla najlepszych gier wideo powstałych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Przedsięwzięcie ma być kolejnym krokiem w kierunku integracji środowisk twórców gier z naszego rejonu Europy, ważnym i służącym promocji gier wideo jako dojrzałego medium, ale też próbą docenienia naszej części świata jako niezwykle ważnego miejsca dla branży gier wideo. Szacuje się, że w Europie Środkowo- Wschodniej działa ponad tysiąc studiów tworzących gry wideo, które zatrudniają ponad 25 tysięcy osób. W jury oceniającym gry znajdą się przedstawiciele organizacji branżowych oraz mediów growych z całego rejonu Europy.

Nagrody zostaną przyznane w następujących kategoriach: visual art., audio, design, narrative, technology, hidden gem, best mobile game, best game. Uroczysta gala wręczenia nagród odbywać się będzie co roku podczas targów PGA w Poznaniu. W tym roku gala odbędzie się 13 października, o godzinie 19.00 w Sali Ziemi. Lokalizacja nagrody w Polsce jest znaczącym wyróżnieniem dla naszego kraju. Koordynatorem projektu nagrody regionalnej została fundacja Indie Games Polska.

Te i wiele innych atrakcji czekać będą na zwiedzających targi PGA w dniach 12–14 października. Bilety w niższej cenie można kupić w przedsprzedaży do 11 października. Szczegółowe informacje znaleźć można natomiast na www.gamearena.pl

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ