Rodzinny weekend – zabawa, gra i zwierzaki

Rodzinny weekend – zabawa, gra i zwierzaki

PODZIEL SIĘ

Już w najbliższą sobotę rozpocznie się Rodzinny Weekend na MTP, czyli targi Happy Baby, HOBBY i Aqua&ZOO. To idealny czas, aby znaleźć swojego bzika!

BZIK i rozwód kontrolowany

Bohaterem tegorocznych targów rodzinnych został BZIK. To on pozwala na odkrywanie nowych pasji, pogłębianie swoich umiejętności. To on ma być powodem zachęcającym uczestników do „rozwodu kontrolowanego”, czyli rozejścia się członków rodziny po ekspozycji, aby każdy mógł znaleźć w programie coś dla siebie. Czasu jest sporo – targi trwają do niedzieli. Gdzie warto zajrzeć?

Targi Happy Baby – rozrywka dla niemowlaka i przedszkolaka

Targi Happy Baby są skierowane dla rodzin z małymi dziećmi oraz kobiet w ciąży. Na ekspozycji pawilonu 3A znajdą się atrakcje uwielbiane przez wszystkie maluchy: zabawki rozwijające zdolności manualne, zmysł przestrzenny, umiejętność logicznego myślenia i rozumienie zjawisk fizycznych. Wśród mnóstwa ciekawostek znajdzie się m.in. piasek kinetyczny czy sprytna plastelina, która reaguje na działanie magnesu. Na ekspozycji pojawią się strefy animacji, gdzie będzie można zostawić dziecko pod opieką specjalistów oraz dowiedzieć się czegoś nowego od ekspertów programu Świadoma Mama.

W spotkaniach Świadomej Mamy wezmą udział m.in.: aktorka Paulina Holtz, trener rozwoju osobistego, lekarze o różnych specjalizacjach, ratownik medyczny, dietetyk, instruktor chustonoszenia czy mediator sądowy. Eksperci doradzą rodzicom jak warto postępować, aby życie rodzinne rozkwitało bez żadnych problemów. Codziennie na scenie będą prowadzone zabawy, pokazy, a także konkursy z nagrodami o łącznej wartości 10 tysięcy zł! Warto odwiedzić wydarzenie również w niedzielę – wówczas do atrakcji dołączy wielka wymiana ubrań i akcesoriów – czyli akcja Mami Babi Targ. To doskonała okazja, aby sprzedać niepotrzebne już przedmioty lub kupić za niewygórowaną cenę potrzebne akcesoria.

Targi HOBBY – poznaj swojego bzika!

W pawilonach 3 i 3A wystawcy postarają się zainteresować uczestników nowymi pasjami. A będzie w czym wybierać! Warto zobaczyć prezentację makiet w ramach Mistrzostw Polski Modeli Kolejowych, wystawę kolejki ogrodowej dla dzieci, pokaźną kolekcję modeli samochodowych, Eliminacje Halowych Mistrzostw Samochodów Zdalnie Sterowanych On-Road oraz wyścigi z kategorii Carrera Challenge. Wystawcy przygotowali również warsztaty kaligraficzne oraz akademię sterowania dronem. Fani gier planszowych, a także osoby początkujące, mają szansę zagrać w wybrane przez siebie gry w ramach festiwalu GRAnat. Do rozgrywek została zaaranżowana specjalna przestrzeń, aby można było grać z przyjaciółmi przez wiele godzin. Na prośbę uczestników zasady każdej planszówki są tłumaczone przez wolontariuszy. Na HOBBY będą też obecne cenione marki gier, akcesoriów modelarskich, u których będzie można zrobić zakupy w atrakcyjnych cenach.

Targi AQUA&ZOO – oswojona dzikość na wyciągnięcie ręki

Poznaj ciekawostki na temat zwierząt egzotycznych, weź je na ręce i zrób fantastyczne zdjęcia! W pawilonie nr 4 podczas targów Aqua&ZOO spotkacie m.in. pasjonatów fretek, kolorowych ryb, szczurów, papug i innych ptaków egzotycznych. Ważną część wystawy stanowią stoiska fundacji na rzecz zwierząt. Dowiecie się na nich w jaki sposób można pomagać zwierzakom.

Gośćmi specjalnymi Rodzinnego Weekendu są dzieci i z tego powodu wstęp jest dla nich bezpłatny! Darmowe wejściówki są przeznaczone dla podopiecznych do 13. roku życia.

Więcej szczegółów:

www.rodzinnyweekend.mtp.pl

 

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ