SabatFiction-Fest 2016

SabatFiction-Fest 2016

PODZIEL SIĘ

Rusza konwent fanów fantastyki w Targach Kielce

Dzielni podróżnicy są tegorocznym motywem przewodnim trzeciej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Fantastyki i Gier Sabat Fiction-Fest. Jak zapewniają organizatorzy – trolle, wiedźmy oraz inni stali bywalcy sabatów są również mile widziani. Od 23 do 25 września w Targach Kielce rozgoszczą się fani fantastyki i gier.

Twarzą w twarz w ulubionymi bohaterami, czyli CosPlay

Tradycją Sabat Fiction-Fest jest organizacja konkursu na najwierniejsze odwzorowanie ulubionego bohatera fantasy. Cosplay (z ang. costume playing) znajduje swoje korzenie w japońskiej kulturze przebierania się za postaci fantastyczne. Polega na jak najdokładniejszym odwzorowaniu danej postaci, często nie tylko w stroju, ale także w sposobie poruszania się czy tonie głosu. Tegoroczny konkurs będzie odbywał się na scenie głównej w sobotę (24 września) o godzinie 17.00.

Co jeszcze w programie?

Magiczne światy, najpopularniejsi bohaterowie gier, książek, komiksów i filmów, jak również ich autorzy to tylko przedsmak tego co podczas rozpoczynającego się weekendu czeka miłośników fantastyki. Przygotowano aż 13 bloków programowych, między innymi: Blok Naukowy, Literatura, Blok Filmowy czy Gry Terenowe.

Sabat Fiction-Fest to trzydniowe święto gier i fantastyki. Turnieje gier komputerowych, strefy gier planszowych i strategicznych, spotkania autorskie, prelekcje i tematy nurtujące fanów fantastyki oraz ciekawa oferta firm proponujących produkty dla graczy – tego będzie można doświadczyć w Targach Kielce.

Goście specjalni Sabat Fiction-Fest

W  Targach Kielce pojawi się w tym roku aż dziewięciu gości specjalnych. Wśród nich ponownie zobaczymy Artura Szyndlera – jeden z twórców kultowej gry RPG “Kryształy Czasu”, autor zaplanowanego na 13 tomów cyklu powieściowego “Kryształy Czasu: Saga o Katanie”. Zaproszenie przyjęli również Jakub Ćwiek, Adam Antolski znany jako Uncle Mroowa, Łukasz Malinowski, Jacek Łukawski, Marta “Krajemar” Krajewska, Sylwia Konarska-Zimnicka, Marcin Jamiołkowski oraz Łukasz Gad, autor programu Gad Mode na YouTube.com.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ