Sakralia w Poznaniu

Sakralia w Poznaniu

PODZIEL SIĘ

Kolejna edycja poznańskich Targów Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów SAKRALIA przyniesie sporo zmian. Inaczej niż do tej pory targi odbywać się będą nie jesienią, lecz wiosną – 13-14 kwietnia 2018 r. Zmieni się też ich formuła – spotkanie wzbogaci się o ważny element duchowy.

Po raz pierwszy targom SAKRALIA towarzyszyć będzie bowiem I Kongres Parafialnych Rad Duszpasterskich. Organizatorem kongresu, który w założeniach ma mieć charakter cykliczny i odbywać się co dwa lata, jest poznańska Kuria Metropolitalna. Do udziału w kongresie zaproszeni zostaną członkowie rad parafialnych z Archidiecezji Poznańskiej oraz goście z całej Polski. Wydarzenie odbędzie się w Sali Ziemi w pawilonie 15 Międzynarodowych Targów Poznańskich, jednej z najnowocześniejszych sal widowiskowo-konferencyjnych w Polsce.

Uczestnicy kongresu i targów będą mieli okazję zapoznać się z kompleksową ofertą produktów i usług dla parafii, zakonów i instytucji działających na rzecz Kościoła. Tematyka ekspozycji obejmować będzie wyposażenie obiektów sakralnych, sztukę sakralną, przedmioty i stroje liturgiczne, wydawnictwa religijne, pomoce dydaktyczne dla katechetów, turystykę pielgrzymkową oraz dewocjonalia.

Targi SAKRALIA odbędą się w Poznaniu już po raz ósmy. To największe wydarzenie targowe o tej tematyce w Polsce północnej i zachodniej. Dla kapłanów, osób życia konsekrowanego, przedstawicieli rad parafialnych i katechetów z tych regionów kraju stanowi istotne źródło informacji o najnowszej ofercie rynku i szansę na spore oszczędności w parafialnym budżecie. Oprócz kongresu program targów wzbogaci także konferencja dla katechetów oraz seminaria dla osób odpowiedzialnych za zakupy i inwestycje w parafiach i zakonach.

Patronat honorowy nad targami SAKRALIA 2018 sprawują: prymas Polski, metropolita gnieźnieński, arcybiskup Wojciech Polak, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański, arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita szczecińsko-kamieński arcybiskup Andrzej Dzięga, przewodniczący Rady ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego biskup Michał Janocha oraz biskup włocławski    Wiesław Mering.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.targisakralia.pl

 

 

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ