Świat świętuje Global Exhibitions Day!

Świat świętuje Global Exhibitions Day!

PODZIEL SIĘ

Obchodzony na całym świecie Global Exhibitions Day to święto branży targowej. – To idealny dzień, aby uhonorować osoby pracujące w szeroko pojętym przemyśle targowym oraz doskonała okazja, aby przypomnieć najważniejsze wartości, jakie niosą ze sobą targi dla społeczeństwa i gospodarki – mówi Beata Kozyra, prezes Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Global Exhibitions Day w Polsce świętujemy dziś po raz czwarty.

Według danych UFI – Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego branża targowa generuje obroty wielkości blisko 50 miliardów euro. Każdego roku na całym świecie odbywa się 31 tys. targów i wystaw, które przyciągają 4 400 000 wystawców i 260 milionów zwiedzających. Ci ostatni zostawiają na targach średnio 98 miliardów euro. – W Polsce dobra sytuacja gospodarcza ostatnich kilku lat spowodowana m.in. rozwojem firm, wzrostem inwestycji i dobrymi wynikami handlu zagranicznego czy rosnącą zamożnością społeczeństwa, a tym samym wzrostem konsumpcji sprzyja rozwojowi branży targowej – wyjaśnia Beata Kozyra, prezes Polskiej Izby Przemysłu Targowego. – Mamy zatem co świętować – dodaje.

Jak świętuje Polska?

W Polsce Global Exhibitions Day odbył się po raz pierwszy cztery lata temu. W tym roku wszystkie wydarzenia, które realizowane są przez PIPT w ramach przygotowań do święta branży patronatem honorowym objęli: Andżelika Możdżanowska Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu do spraw Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, Krajowa Izba Gospodarcza oraz Studenckie Forum Business Centre Club.  – W tym roku głównym punktem obchodów święta naszej branży będzie gala wręczenia nagród laureatom dwóch naszych konkursów: Targi 4.0 oraz Ekspozycja Roku 2018. Chcemy zaangażować szerokie grono odbiorców do wspólnego świętowania, dlatego uznaliśmy, że w tak uroczystym dla nas dniu, wręczymy nagrody zwycięzcom – mówi Beata Kozyra, prezes Polskiej Izby Przemysłu Targowego.

Przypomnijmy, że zadaniem uczestników konkursu Targi 4.0. było przygotowanie eseju, prezentacji multimedialnej czy spotu prezentującego ich wizję rozwoju targów w przyszłości. Podczas gali wręczenia nagród odbędzie się oficjalna prezentacja zwycięskiej pracy. Tego dnia wręczone zostaną także nagrody w konkursie Ekspozycja Roku 2018, w ramach którego wyłaniane są najlepsze realizacje, obejmujące usługi projektowania i budowy ekspozycji targowych i eventowych. Nagrodzone przez jury prace będzie można także obejrzeć w Centrum Praskim Koneser.

Gala GED19 oraz uroczystość wręczenia nagród rozpocznie się o godz. 16.30. Tego dnia w tym samym miejscu od rana odbywać się będzie konferencja Expo Marketing. To cykl wykładów i paneli dyskusyjnych,  które poprowadzi ekspert ds. marketingu wystawienniczego – Jerzy Osika oraz zaproszeni przez niego goście – wybitni specjaliści i praktycy w swoich dziedzinach, począwszy od marketingu internetowego po dofinansowania do działań eksportowych. Można będzie także skorzystać z indywidualnych porad wystawców. Udział w konferencji jest bezpłatny. – Global Exhibitions Day to nie tylko święto pracowników targów czy osób związanych z naszą branżą. Przemysł targowy buduje siłę polskiej gospodarki, a z jej rozwoju wszyscy czerpiemy korzyści. Targi to również spotkania twarzą w twarz i budowanie relacji – to wartość, którą pragniemy propagować – kończy Beata Kozyra.

Nasi patroni:

 

 

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ