Świąteczne tradycje w biznesowej sprawie

Świąteczne tradycje w biznesowej sprawie

PODZIEL SIĘ

Dla wielu z nas sianko włożone pod obrus to coś naturalnego i zwyczajnego. Umieszczamy je tam automatycznie, często nie pamiętając o znaczeniu tego symbolu. A jego historia jest dość ciekawa – wywodzi się bowiem jeszcze z czasów pogańskich, gdzie było ofiarą dla boga Ziemiennika – patrona stepów, nieużytków rolnych, wysp i spustoszałej ziemi. Garść sianka miała zapewnić dostatek i powodzenie, a także zapewnić pomyślność plonom.

Wraz z nadejściem chrześcijaństwa zwyczaj ten zaczął symbolizować miejsce narodzin Chrystusa i miało zapewniać dobrobyt domowi. Jego źdźbła podawano zwierzętom, a nawet zakopywano na polu – wszystko po to, by w zapewnić powodzenie i urodzaj.

I choć dziś nie przywiązujemy większej wagi do symboliki – lepiej nie zapeszać 😉 I choć chętnie pod obrusem znalazłyby się też inne rzeczy, zapewniające pieniądze czy kontakty, jest znacznie skuteczniejszy sposób na ich zdobycie – zamiast zdawać się na ślepy los, lepiej budować swoje relacje na Targach. Dzięki nim i pieniądze i kontakty mamy gwarantowane 🙂

rys30-kolor-maly

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ