Targi poznańskie z nowym zarządem

Targi poznańskie z nowym zarządem

PODZIEL SIĘ

Tomasz Kobierski został nowym prezesem zarządu Grupy MTP, lidera rynku targowego w Polsce, która zarządza Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Wraz z nim spółką kierować będą Elżbieta Roeske i Filip Bittner. Nowe władze firmy rozpoczęły już czteroletnią kadencję.

Tomasz Kobierski od 2007 roku był wiceprezesem MTP. Od 2017 r. zasiada w prestiżowej Radzie Dyrektorów UFI – Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego. Rada podejmuje decyzje w sprawie kierunków działania organizacji mających wpływ na międzynarodowe targi branżowe. Tomasz Kobierski jest także przewodniczącym Rady Nadzorczej Targów Lublin oraz członkiem Zarządu Stowarzyszenia Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna Droma. Ukończył Wydział Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz studia menedżerskie Advanced Management Program w IESE Business School w Barcelonie. Od początku swojej kariery zawodowej jest związany z targami poznańskimi. Na stanowisku prezesa zarządu spółki zastąpił Przemysława Trawę.

Elżbieta Roeske z poznańskimi targami jest związana od 1995 roku. W tym czasie piastowała funkcje związane z zarządzaniem i organizacją wydarzeń targowych: począwszy od stanowiska referenta, przez kierownika zespołu organizacji targów, dyrektora projektu, aż po funkcję Dyrektora Grupy Produktów. Od roku 2018 Elżbieta Roeske jest wiceprezesem zarządu. Od stycznia 2020 roku pełni także funkcję Vice President EU Relations w EMECA (European Major Exhibition Centres Association), prestiżowego stowarzyszenia skupiającego najważniejsze ośrodki targowe oraz organizatorów targów w Europie. Jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, gdzie ukończyła studia w zakresie zarządzania i marketingu.

Filip Bittner karierę zawodową rozpoczął w Wielkopolskim Ośrodku Promocji i Informacji w Poznaniu oraz w Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej. Z MTP związany jest od 2007 roku, a od 10 lat pełnił funkcję Dyrektora Grupy Produktów. Od 2014 roku jest  członkiem rady nadzorczej Targów Lublin. Od roku 2019 pełni także funkcję prezesa zarządu Spółki Nowy Adres S.A. Absolwent filologii Wyższej Szkoły Języków Obcych w Poznaniu oraz Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu na kierunku neofilologia. Wykształcenie menadżerskie oraz kompetencje zarządzania finansami i tworzenia strategii sprzedaży zdobywał w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ