Trzy dni święta muzyki filmowej w Expo Mazury

Trzy dni święta muzyki filmowej w Expo Mazury

PODZIEL SIĘ
ARENA Festiwal film & music jest najmłodszym polskim festiwalem muzyki filmowej, który jednocześnie idealnie wpisał się w zapotrzebowanie na ten gatunek muzyki i charakter widowiska. Partnerem Strategicznym Festiwalu jest Centrum Targowo-Konferencyjne EXPO Mazury, w halach którego odbywają się koncerty i część wydarzeń towarzyszących.
Pierwsza edycja Arena Festival w 2017 roku spotkała się ze znakomitym odbiorem a koncertów wysłuchało 3,5 tysiąca miłośników melomanów z północno-wschodniej i centralnej Polski.Nieprzypadkowo Festiwal odbywa się na przełomie czerwca i lipca. Założeniem jego twórców jest by był muzyczną wizytówką północno-wschodniej Polski i jednocześnie jak najlepszym preludium do rozpoczęcia wakacji z rodziną na Warmii lub na Mazurach.

Równie nieprzypadkowy był wybór Ostródy. Miasto nazywane Perłą Mazur jest niezwykle atrakcyjne pod względem turystycznym. Tu rozpoczyna się trasa unikatowego w skali światowej Kanału Ostródzko-Elbląskiego. To brama do Mazur Zachodnich, oferujących bogactwo miejsc nieskażonej niczym natury i relaksu, idealne do znalezienia wyciszenia od wielkomiejskiego zgiełku. Również atrakcyjne jest położenie przy trasie S7 gwarantujące dobry dojazd z kierunków Warszawy i Gdańska.

Głównym Patronem Honorowym Arena Festival film&music jest marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. Patronami Honorowymi są też burmistrz Ostródy – Czesław Najmowicz, starosta ostródzki Andrzej Wiczkowski oraz wójt Ostródy – Bogusław Fijas.

Organizatorami Festiwalu są dwie instytucje kultury województwa warmińsko-mazurskiego. To Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie oraz Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

Dyrektorem artystycznym festiwalu i jego pomysłodawcą jest Piotr Sułkowski – dyrygent, dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Warmińsko – Mazurskiej, rodowity Krakus, pracujący w Olsztynie od 2013 roku. Dyrektorem organizacyjnym jest Jarosław Kowalski – zastępca dyrektora Centrum, założyciel i wieloletni dyrektor regionalnej telewizji w Olsztynie, dziennikarz i producent telewizyjny.

Festiwal powstaje przy współpracy z Warmińsko-Mazurskim Funduszem Filmowym i jednocześnie promuje twórczość wspieraną przez Fundusz.

Festiwal odbędzie się w EXPO MAZURY w dniach 29.06-1.07.2018. Szczegółowe informacje: www.arenafestival.pl

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ