W Krakowie senior będzie w centrum uwagi

W Krakowie senior będzie w centrum uwagi

PODZIEL SIĘ

Seniorzy są jedną z najaktywniejszych grup społecznych. Uczestniczą w życiu publicznym, dokształcają się, podróżują i udowadniają, że prawdziwe życie zaczyna się po pięćdziesiątce. To właśnie do nich i ich rodzin adresowane są 2. Targi Seniora®, które odbędą się w dniach 5-6 października 2018 roku w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. Oferta ponad 100 wystawców z wielu branż, mnóstwo nagród do wygrania (wycieczki, vouchery na pobyty w spa itp.), koncerty i pokazy mody czy spotkania z wyjątkowymi gośćmi (m.in. ks. Adamem Bonieckim, Haliną Kunicką, Katarzyną Gaertner) – program drugiej edycji targów zapowiada się imponująco!

Dla każdego coś dobrego!

W ofercie wystawców nie zabraknie popularnych uzdrowisk i sanatoriów, hoteli, domów opieki, firm medycznych, zakładów opiekuńczo-leczniczych, sprzętu rehabilitacyjnego oraz nowoczesnych systemów opiekuńczo-ratunkowych. Szeroką ofertę kulturalno-warsztatową zaprezentują również instytucje miejskie z Krakowa. Będą to między innymi muzea, domy kultury i Centra Aktywności Seniorów. Ponadto dla wszystkich zwiedzających, wystawcy przygotowali atrakcyjne karty rabatowe oraz zniżki na pobyt w hotelach oraz sanatoriach. Do wygrania będą również wycieczki krajowe oraz zagraniczne.

Znakomici goście i niezapomniane koncerty

Wydarzenie swoją obecnością uświetnią wyjątkowi goście specjalni. Na Dużej Scenie odbędzie się spotkanie m.in. z ks. Adamem Bonieckim – wieloletnim redaktorem naczelnym „Tygodnika Powszechnego”, jednym z najpopularniejszych i najbardziej szanowanych duchownych w Polsce. Podróżnicy Elżbieta i Andrzej Lisowscy, twórcy telewizyjnego „Światowca” i radiowego „Południka Cafe” opowiedzą o kulisach swoich wypraw w najdalsze zakątki świata. Wrażeń artystycznych dostarczą z kolei autorka kilkunastu płyt, z których trzy doczekały się statusu złotych – Halina Kunicka oraz wybitna polska kompozytorka, twórczyni takich przebojów jak „Małgośka” czy „Bądź gotowy dziś do drogi” – Katarzyna Gaertner. Ponadto na zwiedzających czeka koncert muzyki perkusyjnej w wykonaniu zespołu Filharmonii Krakowskiej.

Specjalne strefy tematyczne

Podczas 2. edycji uczestnicy targów będą mogli skorzystać również z bezpłatnych badań. Sprawdzą wzrok i słuch, skorzystają z porad kardiologa i lekarzy innych specjalizacji. Ponadto przez dwa dni w specjalnej strefie warsztatowej odbędą się liczne wykłady poświęcone tematyce zdrowotnej, sportowej czy kulinarnej oraz zajęcia sportowe i relaksacyjne.

Wielu seniorów to ludzie aktywni, którzy kochają podróżować i odkrywać nowe kultury. Głównie dla nich powstanie specjalna Strefa Podróżnika, w której będzie można spotkać najpopularniejszych autorów książek podróżniczych, m.in. Elżbietę Tomczyk-Miczka, dziennikarkę, podróżniczkę, znawczynię kultury oraz autorkę ponad 12 albumów i przewodników czy wspomnianych wcześniej Elżbietę i Andrzeja Lisowskich.

Nowością na Targach Seniora® będzie Strefa Hobby, w której wystawcy zaprezentują swoje pomysły na spędzanie wolnego czasu dla osób w wieku emerytalnym. Będzie to idealne miejsce, by nauczyć się czegoś nowego oraz podzielić swoją pasją i zarażać nią innych.

Wydarzenie dla całej rodziny

Wstęp na targi jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają dojazd specjalnie oznakowanymi autobusami MPK z Ronda Czyżyńskiego, Ronda Dywizjonu 308, przystanków: M1 Nowohucka oraz Centralna. Więcej szczegółów na: www.targiseniora.krakow.pl.

Wydarzenie będzie miało charakter międzypokoleniowy. Organizatorzy zapraszają do siebie wszystkich chętnych seniorów wraz z rodzinami.

Patronat honorowy nad 2. edycją Targów Seniora® objął Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Jacek Majchrowski – Prezydent Miasta Krakowa.

Targi Seniora® w Krakowie, 5-6 października 2018 r. Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe, EXPO Kraków.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.targiseniora.krakow.pl

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ