Wybierz szkołę dla siebie!

Wybierz szkołę dla siebie!

PODZIEL SIĘ

W dniach 1-3 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbędą się XXIII Targi Edukacyjne pod hasłem „Kierunek Bezpieczeństwo” oraz Poznańskie Targi Książki. Obu wydarzeniom towarzyszy bogaty program spotkań, warsztatów i konferencji. Wstęp dla publiczności jest bezpłatny.

170 szkół w jednym miejscu

W maju 2018r. prawie 247 tysięcy uczniów zdawało maturę, ale nie tylko absolwenci szkół średnich rozglądają się za przyszłym kierunkiem kształcenia. W ubiegłym roku niemal milion młodych Polaków bliżej przyglądało się w Internecie uczelniom i szkołom policealnym. Młodzież coraz bardziej świadomie wybiera dalszą edukację.To dlatego poznańskie Targi Edukacyjne cieszą się zawsze tak ogromnym zainteresowaniem zwiedzających.Targi Edukacyjne w Poznaniu są największe w kraju pod względem liczby wystawców. Całość dopełnia bogaty i różnorodny program wykładów, warsztatów i konferencji dla nauczycieli. W tegorocznej edycji udział weźmie blisko 170 placówek edukacyjnych -publicznych i niepublicznych szkół podstawowych, ponadpodstawowych, policealnych i wyższych oraz innych instytucji dydaktycznych, działających na różnych poziomach nauczania i w różnych obszarach edukacyjnych.Na targach będzie można skorzystać ze wskazówek poradni psychologiczno-pedagogicznych i centrów szkolenia ustawicznego. Atrakcję zapewne będzie stanowić Miasteczko Policyjne oraz pokazy i animacje dla uczniów przygotowane przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.Ciekawą grę terenową z nagrodami przygotował Departament Edukacji i Nauki Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Kształcenie zawodowe

Absolwenci gimnazjów coraz częściej decydują się na kontynuowanie kształcenia w szkołach zawodowych. Zaletą tej drogi edukacyjnej jest możliwość zdobycia poszukiwanego zawodu. Dodatkowo taki wybór nie zamyka możliwości dalszej nauki i studiowania. Okazją do przyjrzenia się ofercie kształcenia zawodowego będzie Aleja Zawodowców, na której odbędą się pokazy umiejętności uczniów szkół zawodowych, między innymi: samochodowej, budowlanej, gastronomicznej, elektrycznej, energetycznej, komunikacji i odzieżowej.

Bogata oferta dla maturzystów

Co roku młodzi ludzie zastanawiają się nad wyborem odpowiedniego kierunku studiów oraz najlepszej dla siebie uczelni, która zagwarantuje im dobry start w przyszłość. Łączy się to często z początkiem samodzielnego życia. Przyszli studenci stawiają przed sobą wiele pytań. Szkoła państwowa czy prywatna? Tryb stacjonarny czy niestacjonarny? Które miasto czy też kraj wybrać? Czy jest szansa na pomoc w dofinansowaniu studiów?Właśnie w rozstrzygnięciu takich dylematów pomagają Targi Edukacyjne w Poznaniu. Na uczniów szkół średnich będzie czekać szeroka oferta edukacyjna 35 szkół policealnych i wyższych z Polski i zagranicy. Wśród polskich wystawców obecne będą niemal wszystkie szkoły wyższe z Poznania, w tym Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Artystyczny, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Poznańska i Akademia Wychowania Fizycznego. Ciekawie zapowiada się oferta uczelni z innych regionów kraju. W tym roku zaprezentuje się m.in. Szkoła Główna Handlowa, Wojskowa Akademia Techniczna, Akademia Górniczo-Hutnicza, Akademia Morska w Szczecinie, Akademia Wojsk Lądowych, Uniwersytet Wrocławski i Politechnika Wrocławska. Coraz więcej polskich maturzystów interesuje się studiami za granicą. Dlatego ważnym faktem jest, że na tegorocznych targach pojawią się uczelnie z Niemiec, Danii, Wielkiej Brytanii czy Luksemburga.Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu zaprezentuje ćwiczenia sprawnościowe, jakie są wymagane na egzaminie wstępnym do szkół pożarniczych. Na specjalnie zaaranżowanej przestrzeni każdy będzie mógł spróbować swoich sił.

Więcej informacji na www.edukacja.mtp.pl

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ