300 wystawców i pięć konferencji na Targach Sadownictwa i Warzywnictwa w Kielcach

300 wystawców i pięć konferencji na Targach Sadownictwa i Warzywnictwa w Kielcach

PODZIEL SIĘ

Ponad 300 wystawców, w tym około 50 zagranicznych firm,  wiele nowości i promocji, pięć branżowych konferencji z 50 prelegentami – tak szeroka oferta czeka na producentów warzyw i owoców w Targach Kielce już w środę i czwartek, 18 i 19 stycznia.

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa organizuje Oficyna Wydawnicza Oikos z Warszawy od 13 lat. Wydarzenie, uznawane za jedno z największych w branży w Europie Środkowo – Wschodniej, po raz pierwszy odbędzie się w Targach Kielce.

Specjalistyczne ciągniki, maszyny i systemy

Zwiedzający przyjrzą się ofercie ponad 300 wystawców. Będą najnowsze ciągniki do pracy w sadach, między krzewami i na uprawach warzyw. Pojawią się marki Solis, John Deere, Landini, TYM, Steyr, Iseki, Massey Ferguson, Deutz – Fahr i Lovol. Zaprezentowane zostaną opryskiwacze do wszelkiego rodzaju upraw. Z wyborem do sadów przyjedzie firma Dominiak, która premierowo pokaże system antyznoszeniowy DRS (Drift Reduction System), który redukuje znoszenie cieczy.

Będą też maszyny zastępujące prace człowieka lub wykonujące kilka robót jednocześnie, a także narzędzia potrzebne do pielęgnacji roślin. Zwiedzający zobaczą kombajny do zbioru jabłek, wiśni i śliw, a nowości zaprezentują przedsiębiorstwa Dom – Wid oraz Grunner.

W ofercie wystawców będą też systemy nawadniania i nawożenia, wyposażenie do chłodni i przechowalni oraz szklarni, zarządzania gospodarstwem. Kolejne przedsiębiorstwa zaproponują urozmaicone produkty nawozowe, środki ochrony roślin, humusy, preparaty bio i eko. Nowością na polskim rynku jest saletra potasowa wzbogacona dodatkiem jodu od firmy SQM.

Promocje na targi w Kielcach

Kilkadziesiąt produktów będzie można dostać taniej bądź z gratisami. Specjalna oferta obejmie traktory sadownicze – modele John Deere, Prokmar DF30 i Kioti. Rabat na dodatkowe wyposażenie kombajnu do zbioru jabłek przemysłowych przygotowuje firma AP100. W promocji będą  zamgławiacze probiotyków i środków do zwalczania szkodników od firmy Unidoz, brona aktywna marki Vigolo z wałem Packer od ACS-ROLNIK, opryskiwacz sadowniczy DT Maxi od firmy Zupan. Tańsze będą też urządzenia, jak pilarka łańcuchowa, opryskiwacz od Akweduktu, a także sekatory. Wśród ciekawych propozycji znajdą się też usługi, jak m.in. analiza patogenów, program węglowy wspomagający odbudowę materii organicznej gleby.

Pięć branżowych konferencji z 50 prelegentami

Równie ważnym elementem Targów Sadownictwa i Warzywnictwa, jak pojazdy, maszyny i produkty do obsługi gospodarstw, są branżowe konferencje. 50 prelegentów dostarczy najbardziej oczekiwanej wiedzy, nie tylko o uprawie, ale i o sposobach na opłacalność produkcji.

Środowa Konferencja Sadownicza zajmie się  m.in. kwestiami kosztów produkcji i systemów prowadzenia sadów. Konferencja Jagodowa, która odbędzie się także w środę, skupi uwagę wokół  porzeczki i maliny. Specjaliści z kraju i zagranicy przedstawią pomysły na zagospodarowanie owoców. Będzie mowa o promocji na rynku i przetwarzaniu – także na wina.

Czwartkowa Konferencja Truskawkowa zajmie się problemami nawożenia w zmiennych warunkach oraz zagadnieniami bezglebowej uprawy. Konferencja Warzywnicza w czwartek podejmie temat wpływu europejskiego rynku na sytuację producentów w Polsce. Zostanie poruszony problem nawożenia i odżywiania warzyw. Prelegenci zastanowią się, jak w obliczu rosnących kosztów produkcji prowadzić uprawy pod osłonami.

Z kolei Konferencja Ogrodnictwo ekologiczne i zrównoważone podejmie tematy związane z Europejskim Zielonym Ładem, nową Wspólną Polityką Rolną i ekoschematami.  Dyskusja będzie toczyła się także o Krajowym Planie Strategicznym na lata 2023 -2027.

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa odbędą się w Targach Kielce, przy ulicy Zakładowej 1, w środę, 18 stycznia w godzinach od 9 do 17 oraz w czwartek, 19 stycznia w godzinach od 9 do 16.

Wstęp jest bezpłatny po rejestracji na stronie tsw.pl, w dniach targów obowiązuje także rejestracja na miejscu. Na terenie ośrodka działa darmowy parking.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ