Biznesowy dress code – czyli jak ubrać się na targi?

Biznesowy dress code – czyli jak ubrać się na targi?

PODZIEL SIĘ

Ekspozycja targowa to układanka, której poszczególne elementy powinny być ze sobą spójne. Dobrze gdy z charakterem firmy zintegrowany jest projekt stoiska wraz z aranżacją, prezentowane produkty, materiały promocyjne i … my. Wygląd personelu na imprezach targowych buduje wizerunek naszej marki. Jak więc ubrać się na targi?

Uśmiech, wyraz twarzy, mimika, ubiór – komunikat wysłany przez nas w ciągu pierwszych kilkunastu sekund decyduje o pierwszym wrażeniu. Komponując stylizacje na targi warto wziąć pod uwagę charakter imprezy. Rzecz jasna, inaczej ubierze się wystawca targów Silesia Bazaar z oryginalnymi, niesztampowymi produktami od tego, który bierze udział w Targach Nieruchomości. Jak perfekcyjnie skomponować strój według biznesowego dress codu radzi Magdalena Wolny, miłośniczka mody i personal shopper: Wygląd przedstawiciela firmy wystawiającej swoje towary czy usługi jest kluczowy. Takie osoby reprezentują markę i powinny być ubrane adekwatnie do okazji tzn. garnitur, koszula i dobre eleganckie buty (jest to w końcu też rodzaj spotkania biznesowego!). Może to być również strój bardziej casualowy. Natomiast prawdą jest, że w dużej mierze decyduje branża, której dane targi dotyczą. Inaczej będzie w przypadku targów dot. dziedzin jak np. branża komputerowa, tu odwiedzający targi użytkownicy są z reguły młodsi a branża bardziej ,,wyluzowana,,. Ważny jest przecież adresat naszych towarów czy usług.

Ubiór personelu na stoisku niewątpliwie jest jednym z elementów, który buduje ogólne wrażenie u odwiedzającego. Niektóre elementy stroju mogą być związane z kolorystyką czy elementami identyfikacji wizualnej firmy, na przykład krawat lub apaszka. Warto brać również pod uwagę to, że gdy będziemy przez wiele godzin przebywać na stoisku, możemy nie mieć możliwości odświeżenia się czy zmiany stroju. Reasumując, ubranie powinno być wygodne i przewiewne, nie krępować ruchów, według Magdy Wolny zawsze wskazana jest konsekwencja, umiar, dobry gust i dopasowanie stroju do okazji.

moda

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ