Budowa domu w 2 dni

Budowa domu w 2 dni

PODZIEL SIĘ
źródło: Targi Lublin S.A.

Prawdziwy mężczyzna powinien w życiu zrobić 3 rzeczy: zasadzić drzewo, spłodzić syna i zbudować dom. O ile – w sprzyjających warunkach – dwa pierwsze zadania nie powinny sprawić kłopotu, o tyle z budową domu może być różnie. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie zaplanowanie każdego z etapów oraz wybór wykonawców.

Nie od razu Rzym zbudowano…

Zaczyna się od wyboru działki. Każdy Bob budowniczy zadaje sobie wtedy szereg pytań: jaka jest jej regulacja prawna i kwalifikacja, czy figuruje w księdze wieczystej, jaka jest jakość gruntu? Po wybraniu miejsca, w którym postawimy swój wymarzony kąt, następuje etap dopełnienia formalności. Mamy to? Przed nami najprzyjemniejszy z punktu widzenia małżonki etap – wybieramy projekt. Najpierw ekscytacja przy przeglądaniu pierwszego katalogu, następnie lekkie znużenie, gdy kolejny wieczór spędzamy nad kolejnym folderem z ofertami. Ostatecznie nadchodzi krytyczny moment, gdy najczęściej powracamy do wstępnie wybranego projektu.

O ile wspomniane etapy wymagają bardzo dużego zaangażowania przyszłego właściciela, o tyle kolejne w dużej mierze zależą od doboru właściwych wykonawców. Którego wybrać? Jak sprawdzić referencje? Jaka jest gwarancja prawidłowego wykonania? Jak zrealizować etapy, pozwalające na (kolejny ulubiony zakres prac wg. małżonki :)) urządzanie wnętrz? Dużo i skomplikowanie?

Daremne żale, próżny trud…

Nie martwmy się na zapas. Z pomocą przychodzą… targi budowlane. Czy można w 2 dni wybudować dom? W sensie dosłownym oczywiście nie, ale w dwa dni możemy „zrealizować” niemal wszystkie wyżej wspomniane etapy. Obecność na targach może być źródłem bezcennej wiedzy, niezbędnej w procesie budowania domu, m.in. poznamy aktualne przepisy i wymagania w zakresie m.in.: prawa budowlanego czy energooszczędności w budownictwie. Na targach spotkamy też najlepszych w Polsce projektantów i architektów – nie tylko wybierzemy wstępny projekt domu marzeń, ale i dogramy formalności dotyczące współpracy. Poświęcając raptem dwa dni, możemy także wybrać kompleksowe wykończenie domu zarówno wewnątrz jak i z zewnątrz. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi dobijemy targu z generalnym wykonawcą naszej wymarzonej inwestycji. Bez zbędnego wysiłku, bo kilka stoisk dalej wynegocjujemy z producentem podłóg drewnianych lepsze warunki współpracy, dotkniemy kupowanego produktu, sprawdzimy czy aby na pewno prezentowany kolor okien pasuje do założonej wizji. Pragniemy już na etapie początkowym zadbać o ciepło domowego ogniska nie tylko w sensie metaforycznym? Bardzo proszę – dzięki bogatej ofercie wystawców z branży grzewczej wybierzemy tego jedynego, który z dodatkowym rabatem zaopatrzy nas w wyposażony w najnowszą technologię piec. Chcąc do tematu budowy domu podejść kompleksowo, nie powinniśmy zapominać o ogrodzie, w którym będzie się bawił wspomniany na początku artykułu syn. Zaplanowanie i aranżacja przestrzeni wokół domu? Żaden problem – na targach możemy przebierać w ofertach firm, wyspecjalizowanych w tej materii.

W kalendarzu imprez targowych w Polsce znajdziemy co najmniej kilkanaście, poświęconych szeroko ujętej branży budowlanej. Bogata lista wystawców (tylko na targach Budma podczas tegorocznej edycji pojawiło się ponad 800 firm z kilkudziesięciu krajów) powinna zadowolić nawet najbardziej wymagających gości. Szybko, sprawnie, kompleksowo – targi dają więcej!

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY