Grupa MTP: to był rok wielkich realizacji

Grupa MTP: to był rok wielkich realizacji

PODZIEL SIĘ
hol wschodni, wejście wschodnie, kasy, Iglica, pawilon 11, akwarium, architektura

Rozpoczęcie przebudowy Areny, modernizacje pawilonów i budowa podziemnego parkingu – najbliższe lata dla Grupy MTP będą okresem wielu inwestycji oraz dużych wydarzeń począwszy od Expo 2020 w Dubaju, nowych odsłon popularnych imprez targowych, po dalszy rozwój usług.

1,4 mln osób odwiedziło w 2019 roku Międzynarodowe Targi Poznańskie. Byli to zwiedzający i wystawcy targów, uczestnicy konferencji i kongresów oraz wydarzeń kulturalnych i sportowych. Grupa MTP to od prawie 100 lat lider przemysłu targowego w Europie Środkowo-Wschodniej i silny gracz branży MICE (Meetings, Incentives, Conferences and Exhibitions Industry). W swoim portfolio ma 100 wydarzeń targowych.

W mijającym roku Grupa MTP była organizatorem 80 imprez targowych, w których uczestniczyło 9 595 firm i 853 649 gości. 1 682 wystawców pochodziło z zagranicy. Na poznańskich targach najczęściej prezentowali się wystawcy z Niemiec, Włoch i Chin. Goście targowi przyjechali do Poznania z 80 krajów świata, w tym m.in. z Niemiec, Ukrainy, Litwy, Czechy, Białorusi, Włoch i Rosji.

Największymi targami pod względem liczby odwiedzających były:
1. Poznań Motor Show/Alternative Fuels Technology,
2. Poznań Game Arena,
3. Targi Edukacyjne,
4. Poznań Sport Expo,
5. Budma/WinDoor-Tech.

Najwięcej wystawców prezentowało się na targach:
1. Budma,
2. ITM Polska,
3. Drema,
4. Gardenia,
5. Pol-Eco System.

Konferencje, kongresy i koncerty
W obiektach zarządzanych przez Grupę MTP odbyły się w 2019 roku 253 wydarzenia: koncerty, rozgrywki sportowe, kongresy i konferencje. Do najważniejszych wydarzeń zaliczyć należy Szczyt Bałkanów Zachodnich, odbywający się w dniach 4-5 lipca, który zgromadził najważniejszych europejskich przywódców – przyjechali Angela Merkel, Theresa May, Édouard Philippe, Federica Mogherini, Andrzej Duda czy Mateusz Morawiecki.

Grupa MTP jest zarówno gospodarzem wydarzeń, jak i ich organizatorem. W 2019 roku zorganizowała 8 własnych kongresów i konferencji, m.in. Golden Marketing Conference, MOVE, Build4Future, w których wzięło udział prawie 3 tys. osób.

W 2019 roku w naszych obiektach wystąpili tacy artyści, jak Dido, Alan Walker, Alvaro Soler, Archive, Mariza, Chris de Burgh, a w Arenie odbyła się premiera opery “Paria” Stanisława Moniuszki.

Nie tylko targi
Odzwierciedleniem zmieniającej się działalności Grupy MTP jest coraz większy procent przychodów generowanych przez usługi na rzecz biznesu i klientów.
IdeaExpo wybudowała 6 100 stoisk o łącznej powierzchni 185 tys. m kw.
• Wprowadzona w 2019 roku nowa usługa – serwis ToBilet sprzedał bilety na 213 wydarzeń.
• Restauracje GARDENcity obsłużyły ponad 115 tys. gości, uczestniczących w 903 wydarzeniach.
City Marketing postawił w Poznaniu 20 estetycznych słupów reklamowych i rozpoczął wymianę wiat na przystankach komunikacji miejskiej. Do końca 2024 powstanie 600 nowych wiat.

Jubileusz PeWuKi
W 2019 roku obchodziliśmy stulecie Powszechnej Wystawy Krajowej. Z tej okazji na targach odbyły się wystawa „Pierwszy raz – modernistyczny zryw Powszechnej Wystawy Krajowej”, gry miejskie i wycieczki po terenie targowym oraz dwie konferencje naukowe. Obchodom towarzyszyła outdoorowa kampania edukacyjna, która miała przypomnieć poznaniakom o targowej historii miasta.

Rok 2020
Rok 2020 będzie rokiem wielu inwestycji oraz dużych wydarzeń. Grupa MTP zorganizuje 92 wydarzenia. W nowej formule odbędą się targi Poznań Motor Show, które skupią się na elektromobilności (będą m.in. testowe jazdy samochodami elektrycznymi), oraz Pol-Eco System: do spotkania liderów branży ochrony środowiska i gospodarki komunalnej dołączy Eco Trends – impreza promująca ekologię jako styl życia, przeznaczona dla szerokiej publiczności. Duże zmiany zaobserwują też targowi goście i wystawcy – Grupa MTP zakupiła nowy system wystawienniczy BeMatrix – modułowy, dający możliwość tworzenia dowolnych form.

IP Friendly
Grupa MTP intensyfikuje walkę z naruszaniem praw własności intelektualnej podczas organizowanych przez siebie wydarzeń. Głównym założeniem projektu IP Friendly jest umożliwienie wystawcom szybkiego i skutecznego reagowania w przypadku zaistnienia sytuacji spornych, bez angażowania się w długotrwałe procesy sądowe. Poszkodowany zyskuje możliwość złożenia wniosku o rozstrzygnięcie sporu, do którego dochodzi jeszcze w trakcie wydarzenia targowego. Dokonuje go niezależny i bezstronny arbiter, będący ekspertem z zakresu prawa własności intelektualnej.

 

EXPO 2020
W październiku w Dubaju rozpocznie się Wystawa Światowa EXPO 2020. Polski Pawilon na tej wystawie wybuduje konsorcjum polskich firm – Grupa MTP wraz z FM Aldentro. Bryła Pawilonu, zaprojektowanego przez pracownię architektoniczną WXCA, tworzy otwartą, rozrastającą się ku górze, modułową strukturę, która zaprasza odwiedzających do odpoczynku w cieniu rozłożystego zadaszenia i kontemplacji unoszącej się ponad głowami gości instalacji – rzeźby kinetycznej wyobrażającej lecące stado ptaków.

Inwestycje 2020
W 2020 roku rozpocznie się kilka ważnych dla Poznania i Grupy MTP inwestycji. Największą będzie renowacja Hali Widowiskowo-Sportowej Arena. Jego wnętrze zostanie całkowicie przebudowane. Poziom podłogi zostanie obniżony o prawie 6 m. Zmieni to układ trybun, które obecnie są łukowe i oddalone od parkietu. Nowe trybuny będą ułożone równolegle do boiska, będą bardziej strome i kilkupoziomowe. Pozwoli to zwiększyć ich pojemność, ale też wygospodarować miejsce na tzw. skyboxy, czyli przestrzenie o podwyższonym standardzie przeznaczone na spotkania towarzyskie i biznesowe. Trybuny będą mobilne, co umożliwi ich całkowite złożenie i pozostawienie pustej płyty parkietu. W obiekcie znajdą się też szatnie, garderoby, sale konferencyjne, food court oraz restauracja z tarasem. Remontowi zostanie poddany też dach budynku. To początek rewitalizacji terenu wokół Hali. Remont ma się zakończyć w 2021 r.

Kolejną ważną inwestycją będzie budowa podziemnego parkingu na 500-600 samochodów na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Korzystać z niego będą głównie uczestnicy organizowanych tu wydarzeń, ale parking będzie otwarty również dla mieszkańców i przyjezdnych. Parking ma być gotowy w 2021 roku.

Międzynarodowe Targi Poznańskie staną się też bardziej zielone – i to w podwójnym znaczeniu tego słowa. Plany zakładają powstanie roślinnych skwerów przy pawilonie 10, przy Poznań Congress Center w miejscu pawilonu 14, który ma zostać w 2020 roku rozebrany. Na budynkach pojawią się ogniwa fotowoltaiczne, a termomodernizację (połączoną z wymianą elewacji) przejdzie budynek Poznań Congress Center (dawniej pawilon 15). Remontu doczeka się też pawilon nr 4.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ