Jedno miejsce – dwa wydarzenia!

Jedno miejsce – dwa wydarzenia!

PODZIEL SIĘ

Prezentacja nowoczesnych maszyn dużego kalibru, wyścigi kultowych traktorów, turniej „Precyzyjny Gospodarz”,  traktorpulling – to już tradycje punkty programu, które od lat towarzyszą Wystawie Rolniczej ROLTECHNIKA oraz Ogólnopolskiemu Festiwalowi Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka. Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają w dniach 18-19 do Wilkowic koło Leszna.

Rozpoczynamy odliczanie do najbardziej widowiskowego wydarzenia w branży rolniczej, które kolejny raz umożliwi spotkanie nowoczesnego rolnictwa z tym tradycyjnym. Event, który odbędzie się w dniach 18-19 sierpnia w Wilkowicach koło Leszna, to jedna z najbardziej fascynujących imprez polowych w naszym kraju, która skutecznie promuje polską tradycję oraz zachęca do unowocześniania gospodarstw rolnych. Nie inaczej będzie w tym roku. W przedostatni weekend sierpnia właściciele gospodarstw rolniczych będą mieli okazję podjąć rozmowy z przedstawicielami wiodących na polskim rynku marek ciągników i maszyn rolnych. Natomiast kolekcjonerzy z Polski, Niemiec, Austrii, Szwecji, Słowacji, Czech, Węgier i Holandii wymienią się poglądami i efektami swojej pracy, prezentując zabytkowe eksponaty maszyn rolniczych.

Nowości produktowe, nowinki technologiczne

W tym roku odbędzie się XVII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka oraz XIII odsłona Wystawy Rolniczej ROLTECHNIKA. Już za trzy tygodnie obok historycznych egzemplarzy maszyn pojawią się też innowacyjne produkty skierowane do osób posiadających gospodarstwa rolne. Do udziału zapraszamy rolników, właścicieli mniejszych i większych gospodarstw, osoby zarządzające rolniczym areałem, młodzież uczącą się w szkołach rolniczych oraz wszystkich, których interesują nowinki z sektora AGRO. Udział w wydarzeniu umożliwi zapoznanie się z nowościami na rynku, porozmawianie na stoiskach z wystawcami, skorzystanie z doradztwa, tak, aby optymalnie przygotować gospodarstwo na kolejny sezon. To również okazja do odpoczynku i cieszenia się czasem wolnym.  Dwudniowe wydarzenie to nie tylko show i różnorodna oferta sprzedaży. To też wiedza na temat tego, jakim zmianom w ostatnich latach uległo polskie rolnictwo.

Co ciekawego dla rolników?  

Na jakie atrakcje mogą liczyć uczestnicy wydarzenia? Na pewno na obecność znanych marek oraz wielu nowości. Wśród wystawców ROLTECHNIKI pojawi się KUNERT Poladowo, który zaprezentuje nowe modele ciągników ZETOR po faceliftingu. Na stoisku TORAL pojawi się marka Fendt i Valtra. Agro-Efekt pokaże wybrane pozycje z oferty John Deere. Agromix z Rojęczyna zaprezentuje szeroką gamę maszyn Krone oraz ładowarek teleskopowych Manitou. Wśród wystawców pojawią się również producenci kotłów: Metalerg i Ogniwo. Ekspozycję dopełnią maszyny zagranicznych i polskich marek: jak  Poettinger, Merlo i Ursus dostępne na stoiskach regionalnych dealerów. Dodatkową atrakcją będzie obecność żużlowca Przemysława Pawlickiego, który odwiedzi Wystawę Rolniczą ROLTECHNIKA na zaproszenie firmy KING TONY.

Darmowy bilet dla dzieci do 5 lat

Niemałe atrakcje czekać będą także na uczestników Ogólnopolskiego Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych, podczas którego będzie można podziwiać kilkaset odrestaurowanych traktorów i maszyn rolniczych. Organizatorzy przewidują również paradę starych ciągników i maszyn rolniczych, traktorpulling, wyścigi traktów, pokazy na polu manewrowym. W sobotę i niedzielę od godz. 9.00 do godziny 17.00 będzie można odwiedzić całą ekspozycję oraz skorzystać z pysznej gastronomii, którą przyrządzać będzie MTP Cafe. Cena biletu wynosi 5 zł. Dzieci do lat siedmiu na wejściu otrzymają bezpłatny bilet.

Organizatorami ROLTECHNIKI i Festiwalu są Międzynarodowe Targi Poznańskie, Gmina Lipno, Klub Traktor i Maszyna, Gminny Ośrodek Kultury Lipno, Parafia „Ewangelicko-Augsburska”.

Więcej informacji na www.roltechnika.pl

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ