Maszyn moc – w Poznaniu trwa ITM!

Maszyn moc – w Poznaniu trwa ITM!

PODZIEL SIĘ

oboty w akcji, pokazy druku 3D, a przede wszystkim dużo specjalistycznych maszyn – we wtorek rozpoczynają się w Poznaniu targi ITM Industry Europe.

To pierwsze po lockdownie spotkanie dla przemysłu, który wychodzi z pandemicznego kryzysu, nabierając nowej, niespotykanej dotąd dynamiki.

W minionym roku nie mogliśmy zorganizować targów ITM, ale ten czas dobrze wykorzystaliśmy m.in. na wzbogacenie naszej oferty o nowe narzędzie: internetową platformę spotkań. Daje ona firmom dodatkowe możliwości zdobywania kontaktów i międzynarodowych rynków – mówi Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM Industry Europe. – Ale najważniejsze jest to, co się będzie działo na miejscu, czyli pracujące maszyny, które można zobaczyć na żywo.

A tych będzie wiele. Służą one m.in. do spawania, przycinania, mycia czy sortowania. Zobaczyć tu będzie można m.in. mobilnego robota dezynfekującego, który niszczy kwas nukleinowy (DNA) groźnych patogenów chorobotwórczych, w tym SARS-CoV- 2 czy nowoczesną myjnię natryskowo-ultradźwiękową. W strefie Smart Factory, poświęconej robotyce, oglądać będzie można pracujące roboty przemysłowe.

Prezentowane podczas targów maszyny to innowacyjne rozwiązania, zgodne z ideą przemysłu 4.0, który stawia na internet: automatyzację, przetwarzanie i wymianę danych. O transformacji cyfrowej i nowych trendach dla przemysłu mówić będą prelegenci Sceny Trendów dla Przemysłu, która odbędzie się pierwszego dnia targów  (31.09).

Nie ma ucieczki od cyfryzacji

 Pandemia niewątpliwie przyspieszyła automatyzację wielu firm. Przestoje w produkcji, spowodowane chorobami lub kwarantannami pracowników, skłoniły zarządzających do szukania rozwiązań, które zapewnią płynność produkcji. Równocześnie postawiły przed nimi wiele pytań o to, jak i za co przeprowadzić ten proces. M.in. o tym rozmawiać będą uczestnicy kongresu Industry Next (01-02.09). W panelach wezmą udział m.in. Olga Ewa Semeniuk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, Pełnomocnik Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw; Tadeusz Kościński, minister finansów, funduszy i polityki regionalnej. Swoimi doświadczeniami podzieli się m.in. Adam Drewniany – legenda Doliny Krzemowej, człowiek, który uratował Teslę. To dzięki niemu w 2012 r. zrealizowane rozwiązania finalnie przyczyniły się do sukcesu Tesli, która w tamtym okresie – ku uciesze inwestorów – potroiła swoją wartość.

Podczas kongresu mowa będzie również o stworzeniu Polskiej Doliny Cyfrowej – tu partnerem panelu jest firma Microsoft – a także o wykorzystywaniu w produkcji technologii rozszerzonej rzeczywistości.

W świecie druku 3D

Targom ITM Industry Europe towarzyszą Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG, Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING, Forum Odlewnicze FOCAST oraz 3D SOLUTIONS – Targami Druku i Skanu 3D. To na tych ostatnich podziwiać będzie można najnowsze modele skanerów i drukarek 3D.

– Druk 3D, czyli technologie, przyrostowe to przyszłość dla wielu gałęzi przemysłu, logistyki i e-handlu czy też medycyny. Świadczy o tym nie tylko coroczny wzrost sprzedaży maszyn oferujących coraz to nowe technologie druku zdolne do pracy w seryjnej produkcji, ale także innowacyjne podejście, które pozwala przedsiębiorstwom unikać błędów już w fazie prototypowania, oraz zoptymalizować swoje procesy produkcyjne pod kątem oszczędności materiałów – zachęca Anna Lemańska-Kramer.

Co, gdzie, jak

 Targi ITM, MODERNLOG, 3D SOLUTIONS, SUBCONTRACTING i FOCAST odbywają się w dniach 31.08-3.09 br. na Międzynarodowych Targach Poznańskich (pawilony 5 i 6) w godz. 9:00-16:00

Kongres Industry Next potrwa w dniach 1-2.09 br. (pawilon 5, sektor A), początek o godz. 10:00.

Udział w Kongresie jest bezpłatny, konieczna jest wcześniejsza rejestracja na www.inext.com.pl. Będzie możliwość śledzenia transmisji online.

www.itm-europe.pl

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ