Międzynarodowe Targi Turystyki Medycznej i Profilaktyki Zdrowotnej CURATIO – konferencja prasowa

Międzynarodowe Targi Turystyki Medycznej i Profilaktyki Zdrowotnej CURATIO – konferencja prasowa

PODZIEL SIĘ

Pierwsze w Polsce targi dla turystyki medycznej we wrześniu w AMBEREXPO!

W środę 2. lutego 2022 r. w Domu Zdrojowym w Gdańsku odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca nowe wydarzenie na rynku targowym – Międzynarodowych Targów Turystyki Medycznej i Profilaktyki Zdrowotnej CURATIO.

 Międzynarodowe Targi Turystyki Medycznej i Profilaktyki Zdrowotnej CURATIO odbędą się w dniach 23-24 września 2022 roku w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO w Gdańsku.

Wydarzenie jest skierowane do pacjentów i osób poszukujących usług medycznych i będzie poświęcone tematyce turystyki medycznej, uzdrowiskowej, beauty i wellness oraz bariatrii i rehabilitacji po-covidowej.

Podczas konferencji eksperci omówili najważniejsze zagadnienia dotyczące organizacji i promocji wydarzenia.

Spotkanie rozpoczął Paweł Orłowski – wiceprezes zarządu MTG SA, który opowiedział o idei powstania targów Curatio. Rola profilaktyki zdrowotnej jest kluczowa dla dobrostanu społeczeństwa zwłaszcza w czasach pandemii. Targi Curatio są odpowiedzią na potrzeby społeczne.

Wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej – Marcin Różycki wspomniał o walorach polskiego rynku medycznego i wartości, jakie niesie promocja turystyki medycznej w naszym kraju.

Turystyka zdrowotna to złoty trójkąt, na który składa się turystyka medyczna, spa i wellnes oraz uzdrowiskowa.  Wydarzenie jest również odpowiedzią na trend dbałości o zdrowie, który prężnie się rozwija. Region nadmorski, ma bogatą ofertę usług zdrowotnych. Wspomniała o tym Dyrektorka Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego – Marta Chełkowska.

Dr Anna Białk-Wolf – prezeska Instytutu Badań i Rozwoju Turystyki Medycznej podkreśliła wielowymiarowość zjawiska turystyki medycznej, z której rozwoju czerpie korzyści wielu interesariuszy. Wymaga to koordynacji i współpracy, do czego ma się przyczynić to wydarzenie.

Mariusz Arent – prezes Fundacji ProTurMed, wskazał na szerokie ujęcie tematyki poruszanej podczas wydarzenia, które ma umożliwić spotkanie środowiska turystycznego z medycznym, usługodawców i klientów, podmiotów z rynku krajowego i międzynarodowego. Dotychczas nie było w Polsce wydarzenia, które umożliwiłoby tego typu spotkania.

Kolejnym ważnym aspektem targów CURATIO jest towarzyszące wydarzenie Mega-Info-CHLO-Spot, o którym wspomniała Katarzyna Partyka – Prezeska Stowarzyszenia Pacjentów Bariatrycznych CHLO. Jest to spotkanie edukacyjne i integracyjne z możliwością wymiany doświadczeń między pacjentami na różnym etapie leczenia. Będzie również możliwość wzięcia udziału w konferencjach i dyskusjach z czołowymi specjalistami chirurgicznego leczenia otyłości w Polsce.

Targi będą promowane w wielu kanałach m.in. mediach społecznościowych. Będziemy docierać z informacją o wydarzeniu do trzech grup odbiorców: pacjentów, wystawców oraz lekarzy i medyków. O działaniach promocyjnych wspomniał Paweł Jędrzejewski – Dyrektor Marketingu Agencji ImageMed.

Konferencję zamknęła Liliana Biznia – project manager targów CURATIO, która wspomniała o możliwości realizacji spotkań biznesowych. Będzie można je poprowadzić nie tylko na stoiskach targowych, ale i specjalnie przygotowanych vip roomach. Poruszyła również kwestie pomocy oferowanej w zakresie szkoleń wspierających wystawców – “Jak efektywnie wystawiać się na targach”.

Wstęp na wydarzenie w AMBEREXPO będzie bezpłatny. Targi równocześnie będą odbywały się online, na specjalnie przygotowanej nowoczesnej platformie, która uzyskała dobre opinie podczas innych wydarzeń targowych. Platforma da możliwość udziału w wydarzeniu odwiedzającym i wystawcom z zagranicy, którzy nie mogą być obecni na targach stacjonarnie. Międzynarodowe Targi Gdańskie  jako organizator zaproponuje wystawcom nowoczesną i elegancką zabudowę stoisk.

Profil targów na FB: https://www.facebook.com/CuratioTargiTurystykiMedycznej

Linkedin  https://www.linkedin.com/company/78452948/

Kontakt do organizatora:
liliana.biznia@mtgsa.com.pl , tel.724 909 049

Kontakt dla mediów:
bartosz.tobienski@mtgsa.com.pl , tel. 785 583 701

 

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ