Mundial 2018. Kibicuj naszej reprezentacji na targach!

Mundial 2018. Kibicuj naszej reprezentacji na targach!

PODZIEL SIĘ

Na Targach Poznańskich powstaje Strefy Kibica. Wszystkie 32 mecze mistrzostw świata będzie można obejrzeć na ogromnym telebimie na  MTP. Do tego potężna strefa gastronomiczna i mnóstwo atrakcji dla całych rodzin.

Po raz pierwszy, w swojej prawie stuletniej działalności, Międzynarodowe Targi Poznańskie są organizatorem oficjalnej Strefy Kibica. Przy okazji jest to również jedna z największych polskich stref przy okazji Mistrzostw Świata w piłce nożnej 2018.

Strefa Kibica zlokalizowana będzie na pl. Marka, centralnym miejscu Międzynarodowych Targów Poznańskich, tuż obok Iglicy. Działać będzie w dniach od 14 czerwca  do 15 lipca. Na 112 metrowym telebimie będzie można w niej obejrzeć wszystkie 32 mundialowe mecze. Ale to nie wszystko!

W punktach gastronomicznych w Strefie Kibica znajdziemy m. in zapiekanki, hot dogi, tortillę i kiełbasę z grilla w bułce. Nie zabraknie też przekąsek takich jak chipsy czy popcorn oraz napoi orzeźwiających i piwa. Na tych, którzy chcą na chwilę zapomnieć o kibicowskich uniesieniach, czeka strefa Family Friendly, do której szczególnie ciepło zapraszamy rodziny z dziećmi. Na smakoszy, którzy poza delektowaniem się grą piłkarzy chcą się również zachwycać wyśmienitą kuchnią, czeka strefa Kuchnie Świata, gdzie codziennie serwowane będą przysmaki kuchni narodowych krajów uczestniczących w Mundialu. Będzie okazja skosztować marokańskiego tadżinu, hiszpańskiej paelli czy portugalskiej bifany.

W Strefie Kibica sport królować będzie również poza telebimem. Wszystkich uczniów szkół podstawowych zapraszamy do wzięcia udziału w turnieju piłkarskim. Formuła turnieju nawiązuje do zasad, które obowiązują na Mundialu. Uczestnicy zostaną podzieleni na 8 grup po 4 zespoły. Drużynom zostaną przydzielone podczas losowania nazwy, które będą odpowiadać nazwom państw biorącym udział w Mistrzostwach Świata.

Równolegle ze Strefą Kibica wystartuje „Lato na targach”. Najmłodsi kibice i uczestnicy „Lata na Targach” skorzystać będą mogli nie tylko z placu zabaw, piaskownicy czy boiska, ale także z warsztatów plastycznych i artystycznych, spotkań z bajkowymi bohaterami czy gier podwórkowych i planszowych. Nie zabraknie też plaży z leżakami.

Przez cały czas trwania Strefy Kibica będzie można pograć w piłkę nożną, koszykówkę, badmintona, a także tenisa stołowego. W pawilonie 4 czekać będziemy na amatorów rolek, deskorolek czy wrotek. Będzie możliwość darmowego wypożyczenia sprzętu na miejscu. Będą też dmuchańce, trampoliny, planszówki i bańki mydlane. Z kolei w dni wolne od meczy planujemy kino letnie, wieczory muzyczne oraz klimatyczne potańcówki.

Teren MTP jest przystosowany do potrzeb niepełnosprawnych. Specjalnie wydzielone miejsce przed telebimem pozwoli wszystkim w pełni korzystać z możliwości przeżywania piłkarskich emocji. Nasi wolontariusze będą czuwać i w razie potrzeby pomagać w komunikacji po strefie.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Wejście do Strefy Kibica od strony ul. Bukowskiej.

Więcej informacji na stronie www.strefakibica.poznan.pl.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ