Muzeum motoryzacji w Poznaniu

Muzeum motoryzacji w Poznaniu

PODZIEL SIĘ

Muzeum Motoryzacji zlokalizowane w pawilonie 2 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, to wyjątkowe miejsce, w którym można zobaczyć perły klasycznej motoryzacji pochodzące ze zbiorów członków Automobilklubu Wielkopolski – współorganizatora muzeum.  🚗

,,Muzeum Motoryzacji to wyjątkowa inicjatywa łącząca edukacyjny charakter związany z działalnością muzeów oraz możliwość spędzenia wolnego czasu w gronie najbliższych. Zapraszamy więc zarówno pasjonatów motoryzacji i historii, jak również rodziny z dziećmi do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca.”

mówi Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP. Wystawa została podzielona na kilka stref tematycznych:

,,zaczynając od początku masowej motoryzacji z linią produkcyjną Henry’ego Ford’a poprzez amerykańskie klasyki, wśród których wyjątkowym eksponatem jest 113-letni REO Gentelman’s Roadster aż po inne wyjątkowe pojazdy z całego świata. Na stoisku Włoch wśród prezentowanych egzemplarzy będzie można obejrzeć pięknie zachowanego Fiata 118H/1500 Cabriolet z 1966 roku oraz perełkę w postaci Fiata 514 z 1929 roku a także dobrze znane motorowery – Vespy. Francja oczaruje zwiedzających m.in. pięknem Renault NN Torpedo z 1925 roku, ale przede wszystkim najstarszym eksponatem na całej wystawie – rowerem Clement Safety prosto z XIX-wiecznego Paryża z 1888 roku oraz innymi, nieco młodszymi, pojazdami.”

Pozostałe strefy dotyczą pojazdów z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Polski. Muzeum zostanie otwarte, gdy tylko zostaną zniesione ograniczenia dotyczące działalności instytucji kulturalnych.

Więcej informacji o muzeum jest dostępnych na stronie:
👉 www.muzeumklasykow.pl

‼️Uwaga‼️
Termin otwarcia muzeum podany w wydarzeniu jest szacunkowy i może ulec zmianie w zależności od aktualnych obostrzeń związanych z działalnością instytucji kulturalnych.

Źródło: Facebook- Grupa MTP

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ