Muzycznie i filmowo w Expo Mazury

Muzycznie i filmowo w Expo Mazury

PODZIEL SIĘ

W Expo Mazury  odbędzie się pierwsza edycja festiwalu muzyki filmowej Arena Festival Film & Music. Wydarzenie rozpocznie się 30 czerwca koncertem muzyki m.in z bajek Król Lew czy Bolek i Lolek i zakończy się 2 lipca.   

Pomysłodawcą Arena Festival Film & Music jest Piotr Sułkowski – dyrygent, dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, który od lat zajmuje się muzyką filmową. Za oprawę muzyczną wydarzenia odpowiadać będzie znakomita orkiestra Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, ścieżkę dźwiękową z popularnych bajek, seriali i filmów będzie można posłuchać w halach wystawowych EXPO Mazury.

W ramach festiwalu odbędą się trzy koncerty galowe. 30 czerwca uczestnicy będą mogli posłuchać muzyki z takich bajek jak Reksio, Bolek i Lolek czy Król Lew. W sobotę motywem przewodnim wieczornej gali będzie ścieżka dźwiękowa z seriali – m.in. Vabank. Natomiast w niedzielę  organizatorzy zapraszają na obszerną i widowiskową prezentację arcydzieł muzyki filmowej  znakomitych kompozytorów gatunku, takich jak Henry Mancini, Ennio Morricone, John Williams, Hans Zimmer, oraz polskich twórców – Krzysztofa Komedy, Wojciecha Kilara czy Michała Lorenca. Publiczność usłyszy tematy z tak znanych produkcji jak Love Story, Rydwany ognia, Misja, Titanic czy Forrest Gump.
Szczegółowe informacje: https://filharmonia.olsztyn.pl/festiwal-muzyki-filmowej-w-ostrodzie-nowe-wydarzenie-artystyczne-w-regionie/

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ