Od uścisku ręki do umowy w dwa dni

Od uścisku ręki do umowy w dwa dni

PODZIEL SIĘ
Źródło: freeimages.com
Źródło: freeimages.com
Źródło: freeimages.com

48 godzin – tylko tyle wystarczy, by podpisać intratną umowę z najlepszą firmą w branży. Bez korków, spotkań, tysięcy maili i niezliczonych godzin spędzonych na telefonicznych ustaleniach. Jak to zrobić? Przyjść na targi.

Masz już dość niekończących się negocjacji? W kalendarzu zapisujesz tyle spotkań, że brakuje Ci już dni w tygodniu? Ciągle szukasz odpowiedniej firmy, która sprosta Twoim oczekiwaniom? Nie trać czasu i pieniędzy – przyjdź na targi. To tutaj spotkasz liderów w swoich dziedzinach, którzy tak jak Ty gotowi są rozmawiać o konkretach. O czym pamiętać, by wykorzystać dwie doby trwania targów?

  1. Wiedz czego szukasz – to ułatwi odnalezienie odpowiedniego pomysłu/podwykonawcy, który będzie miał wizję podobną do Twojej.
  2. Przygotuj sporo wizytówek – to banał, o którym zawsze warto pamiętać. Zostawienie do siebie namiarów i wzięcie ich od kogoś to jedna z podstaw biznesowego savoir-vivre’u.
  3. Rozglądaj się, rozmawiaj, dopytuj – imprezy targowe to ideale miejsce do nawiązywania biznesowej współpracy, ale jeszcze więcej zyskasz, jeśli będziesz miał otwarte oczy i uszy.
  4. Pamiętaj o konkretach – nie ma sensu tracić czasu na negocjacje z firmą, która nie spełni Twoich oczekiwań. Krótka, ale konkretna rozmowa pozwoli zaoszczędzić czas niezbędny do zorientowana się, kto najlepiej pasuje do Twojego przedsięwzięcia.
  5. Bądź zdecydowany – nie zmieniaj zdania w połowie rozmowy. Trzymaj się ustaleń i jasno nakreśl zasady, którymi chcesz się kierować.
  6. Współpracuj – pamiętaj o tym, że każda branża praktycznie z dnia na dzień zyskuje nowe rozwiązania, o których Ty możesz nie wiedzieć, ale specjaliści będą. Pozwól im pomóc sobie w osiągnięciu celu.
  7. Negocjuj – i Ty, i Twój rozmówca chcecie wypracować rozwiązanie idealne. Umiejętnie prowadzone negocjacje sprawią, że oboje odniesiecie korzyści ze spotkania.
  8. Postaw na uścisk ręki – może on nie tylko przypieczętować zakończone sukcesem negocjacje, ale też zdobyć kontakty i znajomości, które wykorzystasz w przyszłości. W końcu nie bez przyczyny politycy tak chętnie podają dłoń w czasie kampanii wyborczych 😉
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ