Poznajmy się: Agnieszka Strzelczyk-Walczak

Poznajmy się: Agnieszka Strzelczyk-Walczak

PODZIEL SIĘ

Jej pierwszym projektem były targi budowlane. Teraz z powodzeniem prowadzi w Warszawie przedstawicielstwo niemieckiej firmy z branży przemysłu targowego. Na pytania z formularza odpowiada prezes zarządu spółki A.S. Messe Consulting Agnieszka Strzelczyk – Walczak.

1. Jakie piastuję stanowisko/jakim zespołem kieruję?

Pracuję jako prezes zarządu spółki A.S. Messe Consulting, która od wielu lat prowadzi przedstawicielstwo niemieckiej firmy z branży przemysłu targowego – Messe Duesseldorf. Z moim zespołem wspieramy polskich eksporterów w wyborze imprez targowych na świecie i pomagamy im w przygotowaniach do udziału w targach. Ponadto ze swoją ofertą trafiamy do potencjalnych zwiedzających z Polski, którzy chcieliby odwiedzić imprezy targowe z naszego portfolio. Współpracujemy z mediami, organizacjami branżowymi.

2. Trzy cechy, które mnie charakteryzują?

Moja praca wymaga dobrej organizacji. Targi planuje się nawet z kilkuletnim wyprzedzeniem podając ich datę startu. To oznacza, że wszystkie zadania należy umiejętnie zaplanować pamiętając przy tym o tzw. ścieżce krytycznej z teorii zarządzania. Wszystkie poszczególne punkty projektu trzeba ustawiać w ciąg i pamiętać, że opóźnienie któregokolwiek z nich opóźni zakończenie całego projektu. A w przypadku targów jest to niemożliwe. A zatem cechuje mnie, przynajmniej w mojej ocenie, dobra organizacja, punktualność i zaangażowanie. Kocham swoją pracę, więc targi to także moja pasja i możliwość samorealizacji.

3. Ulubione zajęcie w wolnym czasie?

Taniec, wcześniej w większym wymiarze, obecnie jako hobby, ale tańczę, kiedy tylko mogę, głównie style nowoczesne, jak high heels, do tego mix latino, hip hop czy new age. Lubię jeździć na rolkach i czytać, a właściwie słuchać książki w formie audiobook w podróży.

4. Jeśli gotuję to …

Znaczy, że nie miał kto tego zrobić za mnie.

5. Dar natury, który chciałbym/chciałabym posiadać?

…może dar czynienia cudów. Jest wiele dziedzin życia, w których jesteśmy jako ludzie bezsilni, a posiadanie takiej umiejętności mogłoby wiele zmienić.

6. Błędy które najczęściej wybaczam?

Prawie wszystkie, jeśli osoba, które je popełniła, wyjaśni ich przyczynę i kiedy wierzę, że żałuje, że je popełniła. Każdemu należy się kolejna szansa.

7. Kim lub czym chciałabym być, gdybym nie był tym, kim jestem?

Tancerką, może piosenkarką, dziennikarką albo dyplomatą. To zależy od okresu mojego życia 🙂 Ale cieszę się, że robię to, co teraz.

8. Od czego zaczynam swój dzień w pracy?

Od wymiany wody w kawiarce w pokoju i od włączenia komputera

9. Pierwszy raz na targach …..

budowlanych w Warszawie. To był mój pierwszy projekt targowy, za który byłam odpowiedzialna, a największym wyzwaniem były ustalenia z firmami budującymi stoiska targowe.

10. Targi to dla mnie ….

Część mojego życia, możliwość poznawania wielu ludzi, także w środowisku międzynarodowym, poznawanie innych kultur, tradycji, miejsc na świecie i takie fajne poczucie, że dzięki moim kolegom z Messe Duesseldorf pracującym w biurach na wielu kontynentach prawie w każdym kraju na świecie znam chociaż 1 osobę.

11. Jak wyobrażam sobie polski przemysł targowy za 10 lat?

Myślę, że przemysł spotkań będzie w rozkwicie. Ludzie łakną kontaktów z innymi, a często mamy ich ze względu na tempo życia coraz mniej. A zatem targi będą się miały bardzo dobrze. Zmieni się jednak ich sposób przygotowania i realizacji. Widzę rosnący udział nowoczesnych technologii m.in. w rejestracji wystawców, zakupu biletów, na etapie przygotowania udziału w targach, w sposobie kojarzenia firm ze sobą, co w zasadzie już się dzieje i będzie się tylko rozwijać. Same prezentacje na targach też będą coraz bardziej nowoczesne. Wiodąca będzie personalizacja usług i wdrażanie rozwiązań stawiających na wygodę, lepszą organizację i skrócenie czasu.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ