Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski Ambasadorem Targów 2015

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski Ambasadorem Targów 2015

PODZIEL SIĘ

prezydent ambasador

Polska Izba Przemysłu Targowego przyznała tytuł Ambasadora Tragów za rok 2015. Wyróżnienie w tym roku otrzymał Prezydent Krakowa, prof. Jacek Majchrowski, wieloletni promotor Targów Książki w Krakowie i działacz na rzecz rozwoju przemysłu spotkań w Krakowie.

Najważniejsza organizacja przedsiębiorców w branży targów co roku przyznaje tytuł “Ambasador Targów”. Jest on nadawany osobom ze świata biznesu, nauki lub polityki, które przyczyniają się do rozwoju przemysłu targowego w Polsce i popularyzacji idei targów. Pomysłodawcą tego wyróżnienia w 2010 roku, był Adam Gabrysiak, wiceprezes Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Patrząc na zasługi prof. Jacka Majchrowskiego dla rozwoju targów i przemysłu spotkań w Krakowie, taka decyzja nie jest zaskoczeniem.

Między innymi dzięki działaniom Prezydenta Majchrowskiego Kraków może dzisiaj pochwalić się kompleksową ofertą dla organizacji kongresów, targów, a także światowej klasy widowisk. W mieście od 20 lat działa prywatny organizator targów – firma Targi w Krakowie, która od 2014 roku jest właścicielem nowoczesnego centrum targowo-kongresowego EXPO Kraków. Kraków jest idealnym przykładem współpracy miasta  i największego w Polsce prywatnego organizatora targów w spójnym kształtowaniu wizerunku miasta przyjaznego turystyce biznesowej.

Miasto Kraków dostrzegło dla siebie szansę i rośnie na stolice branży spotkań w Polsce. Przyczyniają się do tego między innymi decyzje i polityka Ambasadora Targów 2015, Jacka Majchrowskiego, który  upatruje duży potencjał w przemyśle spotkań. O tym, że jest to działanie przemyślane i planowe świadczy również fakt, iż Kraków jako pierwszy w Polsce rozpoczął realizację projektu oceny i monitorowania wpływu ekonomicznego przemysłu spotkań na gospodarkę miasta przy wykorzystaniu dobrych praktyk szwajcarskich (projekt KRAKOW IMPACT).

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ