Rekordowa wystawa gołębi i królików w Targach Kielce

Rekordowa wystawa gołębi i królików w Targach Kielce

PODZIEL SIĘ

1301 królików podczas Świętokrzyskiej Wystawy oraz 795 gołębi pocztowych na 50. Okręgowej Wystawie na rekordowe wydarzenia zapraszamy do Targów Kielce od 7 do 8 grudnia.

Tradycyjnie już grudzień to ważny miesiąc dla miłośników i hodowców gołębi, drobiu ozdobnego i królików.  Jak podkreśla prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Hodowców Królików Rasowych i Drobnego Inwentarza Sylwester Klimek – tak dużej liczby zgłoszonych zwierząt jeszcze w Polsce nie było. 1301 królików do Targów Kielce przywiezie 150 hodowców z Polski i Słowacji.  Tegoroczne spotkanie będzie wyjątkowe także dla hodowców gołębi pocztowych. Okręgowa Wystawa świętowała będzie swoje 50-lecie. Liczba zgłoszonych do niej ptaków – 795 sztuk również może zrobić wrażenie. Kury jedwabiste, czubatki, kaczki mandarynki i karolinki – to zapowiedzi tego, co pokażą w Targach Kielce hodowcy drobiu ozdobnego.

Organizatorami wystaw są Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych – Okręg Kielce, Kielecki Związek Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego oraz Świętokrzyskie Stowarzyszenie Hodowców Królików Rasowych i Drobnego Inwentarza. Zapraszamy do Targów Kielce od 7 do 8 grudnia 2019 roku.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ