Ruszył Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku!

Ruszył Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku!

PODZIEL SIĘ
fot. Lukasz Glowala

Łoś Lucek mówiący ludzkim głosem, Anielski Młyn, Karuzela z rumakami, Adwentowa Brama, parady elfów, symulator lotu magicznymi saniami Mikołaja, przedmioty z duszą i świąteczne smakołyki. Jarmark Bożonarodzeniowy, zlokalizowany w historycznym centrum pięknego Gdańska jest jak bajka. Urzeka turystów i mieszkańców Trójmiasta, którzy zimowy czas najchętniej spędzają właśnie tu. 

Wyjątkową atmosferę gdańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego tworzy przede wszystkim oryginalna, budująca klimat scenografia. Jest Łoś Lucek, który nuci, mruczy i przemawia ludzkim głosem. Wysoko z Anielskiego Młyna spoglądają na nas Trzej Królowie, anioły i święci. W malowniczych paradach zabawiają nas elfy, postaci z baśni i rozśpiewani kolędnicy. Tu dosiąść można rumaka i zakręcić się na bajkowej karuzeli albo… znaleźć chwilę wytchnienia przy kapliczce ze Świętą Rodziną. Swój pełen blasku zakątek pod jemiołą mają też zakochani.

Każdego roku jarmarkowa scenografia wzbogacana jest o nowe elementy. Tym razem po raz pierwszy zobaczymy 5-metrowej wysokości bramę w kształcie adwentowego świecznika, z punktem widokowym na szczycie. Brama skrywa też w sobie świąteczną niespodziankę – zdobi ją największy w Gdańsku kalendarz adwentowy. Codzienne odsłanianie kolejnego okienka (o godz. 17.00) stanie się nową tradycją Jarmarku.
Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy jako jedyny w Polsce został nominowany w konkursie o tytuł „European Best Christmas Market 2020″, organizowanym przez European Best Destination. Głosować można poprzez portal www.christmas.ebdest.in od 29 listopada do 10 grudnia 2019 r.
Organizatorem Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gdańsku są Międzynarodowe Targi Gdańskie.
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ