Sport to zdrowie. W weekend POZNAŃ SPORT EXPO

Sport to zdrowie. W weekend POZNAŃ SPORT EXPO

PODZIEL SIĘ

Zapraszamy na jesienną edycję targów POZNAŃ SPORT EXPO. Wydarzenie odbędzie się w dniach 13-15 października 2017 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) osoby dorosłe powinny ruszać się, czy to uprawiając sport, czy wykonując inne czynności co najmniej 150 minut tygodniowo. Ważna przy tym jest częstotliwość, więc lepiej ruszać się częściej, niż od przysłowiowego święta.

Targi POZNAŃ SPORT EXPO to propozycja dla osób aktywnych i maratończyków. Na targach znajdziemy najnowsze kolekcje odzieży sportowej, butów, suplementów diety, sprzętu  sportowego czy odżywek. Wśród propozycji wystawców będą również książki poświęcone tematyce biegania, czy też zdrowego odżywiania.

POZNAŃ SPORT EXPO będzie okazją, żeby spotkać się z fizjoterapeutami, lekarzami, specjalistami. Dla chętnych, po raz kolejny zostanie zorganizowana sesja jogi dla biegaczy, która odbędzie się w sobotę o godz. 11.00 na stoisku Red Fitness.

W bezpośrednim sąsiedztwie stoisk targowych zlokalizowana będzie META 18. PKO Poznań Maratonu. Tak jak w poprzednich latach, zawodnicy wystartują z ulicy Grunwaldzkiej, a finisz królewskiego dystansu odbędzie się na Placu Marka na Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Dawka wiedzy, porcja praktyki

Ale to nie wszystkie korzyści dla osób, które odwiedzą POZNAŃ SPORT EXPO. W sobotę odbędą się interesujące prelekcje, które uzupełnią wiedzę osób uprawiających sport.  Będzie to 3-godzinna dawka wiedzy przydatnej dla amatorów i zaawansowanych biegaczy. Prelekcje poprowadzą eksperci z dużym doświadczeniem treningowym.

Sprawdź, czy jesteś sprawny i wydolny jak strażak

W czasie POZNAŃ SPORT EXPO Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu zaproponuje wyjątkowy pakiet atrakcji, niezależnie od wieku i płci. Będąc na miejscu przekonamy się, jaką sprawność fizyczną musi wykazać się strażak. W STREFIE TWARDZIELA  każdy, kto tylko zechce, ubierze się w strażacki strój i pokona trudny tor przeszkód. Jak zawsze gospodarze strefy przygotowali sprawnościowe atrakcje dla dzieci.

Więcej informacji: www.sportexpo.mtp.pl

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ