Targi Kielce u progu nowych rozwiązań ekologicznych. Finał biogospodarczego hackathonu!

Targi Kielce u progu nowych rozwiązań ekologicznych. Finał biogospodarczego hackathonu!

PODZIEL SIĘ

Targi Kielce u progu nowych rozwiązań ekologicznych. 10-11 kwietnia finał biogospodarczego hackathonu i prezentacja innowacyjnych rozwiązań dla całej branży targowej!

W czwartek, 11 kwietnia w Targach Kielce wyłoniony zostanie najlepszy projekt biorący udział w wyzwaniu polegającym na stworzeniu biocyrkularnych rozwiązań, które zastąpią tradycyjne wykładziny lub przedstawieniu technologii recyklingu tych wykładzin ze wskazaniem zastosowania dla produktów powstałych w trakcie ich przetwarzania.

W finałowym etapie międzynarodowego hackathonu biogospodarczego „BioBoosters”, który odbędzie się 10 i 11 kwietnia w Targach Kielce udział weźmie pięciu innowatorów prezentujących rozwiązania związane z wykorzystaniem wykładzin przez branżę targową.

Pierwszego dnia wydarzenia uczestnicy konsultować będą zgłoszone projekty z mentorami i ekspertami obecnymi w Targach Kielce, by dzień później, 11 kwietnia, zaprezentować optymalne rozwiązania i przekonać Jury do zwycięstwa i możliwości podjęcia współpracy z kieleckim ośrodkiem.

Targi Kielce są pierwszym w Polsce ośrodkiem targowym, który zdecydował się podjąć wyzwanie i znaleźć alternatywę dla dotychczasowych wykładzin lub sposób na ich dalsze wykorzystanie. – Targi Kielce Hackathon to szansa na rozwiązanie jednej z istotnych kwestii procesu zielonej transformacji dla ośrodków targowych i organizatorów imprez. Udział w wyzwaniu to nie tylko reakcja na jedno wydarzenie, to odpowiedź na potrzebę całej branży spotkań, która z opracowanych rozwiązań będzie korzystać przez lata – mówi dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

Każdego roku w Targach Kielce zamawianych i zużywanych jest ok. 100 tysięcy metrów kwadratowych. Polipropylenowe materiały dywanowe wykorzystywane są na stoiskach wystawców i w ciągach komunikacyjnych. Przez cały rok przechadza się po nich ponad 300 tysięcy odwiedzających kielecki ośrodek. Po każdorazowym wydarzeniu zużyte wykładziny trafiają do kontenera i kończą na śmietniku. Rozmowy podczas konferencji UFI Global CEO Summit z udziałem szefów najważniejszych ośrodków targowych na świecie dowiodły, że patrzymy w tym samym kierunku. Celem światowego przemysłu targowego jest zrównoważony rozwój i ochrona środowiska. Wśród ważnych tematów dokładnie omówiliśmy kwestię wykładzin, które są wykorzystywane w centrach wystawienniczych na setkach tysięcy metrów kwadratowych rocznie. Wszyscy liczymy, że zaproponowane przez uczestników pomysły rozwiążą te problemy – dodaje prezes Targów Kielce

Targi Kielce Hackathon jest zrealizowany w ramach projektu „BioBoosters – boosting the circular transition” przez międzynarodowe konsorcjum renomowanych uczelni wyższych, hubów innowacyjności oraz podmiotów społecznych i gospodarczych. Polskim reprezentantem w projekcie jest Fundacja PRO CIVIS, organizator Targi Kielce Hackathon. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ