Targi PLASTPOL już po raz 26. w Targach Kielce

Targi PLASTPOL już po raz 26. w Targach Kielce

PODZIEL SIĘ

Targi PLASTPOL są wschodnioeuropejskim liderem imprez branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i obowiązkowym punktem w kalendarzu wielu krajowych i światowych koncernów. Nie inaczej jest w tym roku.

Tegoroczna edycja Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL jest ważnym krokiem w kierunku powrotu do przedpandemicznej jakości. Trend ten udowodniła już ubiegłoroczna, jesienna edycja. Pomimo niekorzystnego dla branży przetwórczej, jesiennego terminu i krótkiego, bo zaledwie trzymiesięcznego czasu przygotowania, organizatorom udało się przyciągnąć wszystkie ważne dla sektora marki. Chodź targi nie dobiegły jeszcze końca, to wiele wskazuje na to, że w tym roku trend wzrostowy będzie kontynuowany.

Niemcy, Włochy i nie tylko na PLASTPOLU

Tegoroczna edycja to silna obecność firm i instytucji z ważnych ośrodków gospodarczych. Niemieckie, Austriackie i Szwajcarskie firmy od 26 lat widzą w Targach PLASTPOL ważnych klientów, nowe rynki zbytu i kluczowe kontakty biznesowe. Targi Kielce odwiedziły m. in.: ENGEL, ARBURG, KRAUSS-MAFFEI, BATTENFELD- WITTMANN, EREMA, MEUSBURGER czy EVONIK INDUSTRIES. Silną reprezentację wystawiły także Włochy. W halach wystawią się: MORETTO, MEPOL, CONFINDUSTRIA POLONIA czy AMBRA POLYMERS. Potencjał polskich targów przetwórczych dostrzegają także światowe instytucje. Zarówno Ambasada Angoli, jak i Qatar Development Bank zaprezentowały swój potencjał ekonomiczny i gospodarczy, nie tylko wystawiając się na targach, ale także organizując serie spotkań poświęconych możliwościom inwestycyjnym w tych krajach.

Siła spotkań Targów Kielce

Wydarzenia organizowane w kieleckiej przestrzeni wystawienniczej przyzwyczaiły nas nie tylko do bogatej oferty tematycznej, czy możliwości poszerzenia kontaktów biznesowych, ale też jako miejsce do zdobywania specjalistycznej wiedzy. Nie inaczej jest w przypadku PLASTPOLU. Tak, jak co roku, także i tym razem targi rozpoczęła konferencja prowadzona przez Fundację PlasticsEurope Polska, która przy okazji zaprezentuje swój roczny raport dotyczący kondycji branży przetwórstwa plastików i gumy. Równie wartościowym wydarzeniem było seminarium techniczne PLASTECH-INFO. Zakres tematyczny spotkania w największej mierze odnosił się do niezwykle dynamicznego w ostatniej dekadzie rozwoju technologii wytwarzania wyrobów z tworzyw sztucznych, przede wszystkim wtryskiwania.

Recykling ważny dla branży

Temat recyklingu, a konkretnie działań prowadzonych na linii producent, instytucje, konsumenci został jak co roku poruszony podczas konferencji “Recykling tworzyw sztucznych – jeden cel, wiele możliwości”, która odbyła się podczas targów PLASTPOL w Targach Kielce. Spotkanie organizowane zostało przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowy Klaster Kluczowy.

Jednym z tematów konferencji było wykorzystanie platform do śledzenia obiegu surowców i recyrkulatów na przykładzie platformy RecoTrace.

Podczas spotkania swoją opinię wyrazili eksperci w dziedzinie przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz recyklingu plastików, zrzeszeni m. in. w Fundacji PlasticsEurope Polska, m. in. Anna Kozera-Szałkowska, dyrektor zarządzająca Plastics Europe Polska, Andzej Kubik z GPR GUMA i Plastik Recycling, czy Kazimierz Borkowski z Ambiente.

XXVI Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL odbyły się 24-27 maja 2022 roku w Targach Kielce.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ