Weekend z klasykami motoryzacji!

Weekend z klasykami motoryzacji!

PODZIEL SIĘ

etki klasycznych samochodów i motocykli, pokazy renowacji, muzyka i niezwykły klimat. Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Poznańskie!

To już piąta edycja imprezy cieszącej się dużą popularnością wśród wszystkich fanów klasyków. W jednym miejscu spotykają się setki zadbanych zabytkowych aut i ich miłośnicy. Tuż przed zimą, nim zamkną swoje garaże, pokażą swoje wypolerowane perełki indywidualni wystawcy i organizacje oraz zrzeszenia sympatyków motoryzacji. Będą to m.in. Austor, Giełda Klasyków, Porsche Club Poland, Bawaria Racing Power, Fabryka Klasyków, Citroen Oldtimer Club Polska, Automobilklub Wielkopolski.

Odjedź z MTP wymarzonym klasykiem

Podczas Retro Motor Show, motoryzacyjne klasyki będą nie tylko samą ekspozycją. Na Giełdzie Pojazdów Zabytkowych wystawione zostaną auta na sprzedaż. Można zatem przyjść, osobiście obejrzeć najpiękniejsze samochody, porozmawiać z ich właścicielami, poznać historię i… odjechać z targów nowym-starym autem.

Klimat jak z minionych epok

Poza pojazdami, których nie sposób zobaczyć na co dzień na ulicach, w retro-nastrój wprowadzać też będzie zwiedzających klimatyczna muzyka. W połączeniu ze strojami i tańcami sprzed kilku dekad sprawi, że każdy kto odwiedzi targi, poczuje się, jakby cofnął się w czasie. To nie będzie zwykła wystawa samochodów. To będzie wycieczka po historii motoryzacji.

Motoryzacyjne unikaty na skalę światową

Dlaczego te targi będą tak wyjątkowe? Bo to będzie jedyna okazja, aby zobaczyć na własne oczy chociażby 92-letniego Rolls-Royce Phantom. Tak – czterodrzwiowa limuzyna  z 1927 r., która była w stanie rozpędzić się nawet do 145km/h. Co jeszcze nacieszy oczy zwiedzających?

Mustang Klub Polska na swoim stoisku zaprezentuje bardzo rzadki i mocno poszukiwany projekt Mustanga. Poza tym Klub planuje na swoim stoisku interaktywne atrakcje dla zwiedzających.

Fani Jaguarów również znajdą coś dla siebie i zobaczą najpiękniejsze modele sprzed dziesiątek lat. Nie zabraknie też Cadillaców, Porsche, Mercedesów, BMW czy Audi. Będzie to pełen przekrój marek samochodów, które zwykle mamy okazję oglądać tylko w filmach.

Łezka w oku zakręci się na pewno zwiedzającym, którzy zobaczą Trabanty, Polonezy czy kultowe Maluchy z czasów PRL-u. To będzie świetna okazja do wspominania dawnych czasów i pokazania najmłodszym, jakie auta królowały kiedyś na polskich ulicach.

Motocykle i pojazdy specjalne

Nie samymi samochodami stoi jednak Retro Motor Show. Miłośnicy motocykli obejrzą chociażby  zjawiskowe Harley’e  i porozmawiają z innymi pasjonatami. Do tego zabytkowe pojazdy wojskowe i wozy strażackie, a także legendarny Ursus C45.

 

Akademia Renowacji

Retro Motor Show to wydarzenie, skupiające automobilkluby, wystawców indywidualnych oraz firmy zajmujące się renowacją klasycznych pojazdów. To z myślą o nich powstała Akademia Renowacji, na której firmy zajmujące się odrestaurowywaniem pojazdów prowadzą wykłady i pokazy, poświęcone różnym etapom prac nad pojazdem. Fachowa wiedza prelegentów z pewnością przyciągną osoby, które stoją przed wyzwaniem związanym z odnowieniem swojego wymarzonego klasyka.

Retro Tuning

Podczas Targów będzie można również obejrzeć strefę Retro Tuningu, na której zwiedzający zobaczą samochody właścicieli, którzy postanowili zmodyfikować wybrane parametry swoich klasyków. Dzięki wprowadzonym modyfikacjom auta mają nie tylko lepsze osiągi, ale także stają się niepowtarzalnymi dziełami sztuki.

Retro Motor Show

5-7 listopada 2021

Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilony 5 i 6 (wejście Holem Wschodnim od strony Mostu Dworcowego, oraz od ul Bukowskiej)

Godziny otwarcia:

piątek: 11:00 – 19:00
sobota: 10:00 – 18:00
niedziela: 10:00 – 17:00

Bilety: www.ToBilet.pl

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ