Wyjątkowa biżuteria na otwarcie jesiennego sezonu targowego w Gdańsku

Wyjątkowa biżuteria na otwarcie jesiennego sezonu targowego w Gdańsku

PODZIEL SIĘ
fot. Lukasz Glowala

Przegląd aktualnych trendów w bursztynowej biżuterii i wzornictwie, 220 wystawców z 9 krajów, a na zakończenie wielkie świętowanie na najpiękniejszej gdańskiej uliczce – Mariackiej. Oto wizytówka 18. Międzynarodowych Targów Bursztynu, AMBERMART, które w dniach 31 sierpnia – 2 września odbędą się w Gdańsku w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO.

Targi AMBERMART, jako drugie co do wielkości na świecie targi bursztynu, są wydarzeniem w branży jubilersko-bursztynniczej, którego nie można ominąć. Targi AMBERMART jednocześnie otwierają jesienny sezon wystawienniczy, pozwalając zagranicznym kupcom na uzupełnienie oferty po sezonie letnim, a przede wszystkim przed grudniowym szczytem handlowym. Zakres tematyczny targów obejmuje srebrną i złotą biżuterię z bursztynem, biżuterię i przedmioty dekoracyjne z bursztynu, kamienie kolorowe, upominki oraz sztukę użytkową.

Tym razem w Gdańsku zaprezentuje się ponad 220 wystawców z 9 krajów (Polski, Austrii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Rosji, USA, Wielkiej Brytanii i Włoch). A w roli głównej zobaczymy bursztyn w różnych odsłonach: jako element biżuterii, form użytkowych oraz sztuki. Nie zabraknie też tradycyjnych wyrobów jubilerskich ze złota, srebra oraz z kamieniami szlachetnymi. Wydarzenie urozmaicą wystawy, spotkania i warsztaty, z których część poświęcona zostanie zagadnieniu autentyczności i rozpoznawaniu surowca.

Tradycyjnie AMBERMART zakończy świętowanie na jednej z najpiękniejszych ulic Gdańska – ulicy Mariackiej. Legendarną uliczkę ożywią wernisaże, koncerty, warsztaty, spotkania autorskie, pokaz mody i biżuterii.

Rok temu imprezę odwiedzili goście z 38 krajów, najliczniej z Chin, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Węgier, krajów skandynawskich, arabskich oraz USA.

Więcej informacji: www.ambermart.pl

Fot. MTG SA | TARGI AMBERMART 2016

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ